Milas Belediyesi'ne rüşvet operasyonu!
Muğla'nın CHP'li Milas Belediyesi Yapı Denetim biriminde bazı çalışanların, usulsüz yapıları görmezden geldikleri ve rüşvet aldıkları iddiası üzerine yapılan operasyonda 3 belediye çalışanı ve bir müteahhit gözaltına alındı.
GÜNDEM , 24 Şubat 2021 Çarşamba, 12:22
Milas Belediyesi'ne rüşvet operasyonu!

Milas Belediyesi Yapı Denetim biriminde bazı çalışanların görevi kötüye kullandıkları bilgisi üzerine Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup amirliği ekipleri tarafından şahıslar ile ilgili çalışma başlatıldı. Dosya savcısından alınan talimat sonrası üçü Milas Belediye çalışanı, birisi müteahhit olmak üzere toplam 4 kişiye eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Belediye çalışanları H.G., A.F.A. ve A.A. ile müteahhit A.A. gözaltına alındı. A.F.A. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada ise 3.27 gram esrar, 12.14 gram kenevir tohumu, 8 kök kenevir ve kenevir yetiştirme düzeneği ele geçirildi.

Rüşvet ve irtikap suçuna yönelik suç unsuru delilerin elde edildiği, şüphelilerin usulsüz yapıları aldıkları rüşvet karşılığı görmezden geldiği belirlendi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 4 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara çıkarılması bekleniyor. Gözaltına alınan 4 şüpheli rüşvet ve irtikap suçundan gözaltına alındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR