Millevekili Akkal'dan hakaret açıklaması!
AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevinde kızlarıyla görüşme yapması engellenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında skandal ifadeler kullandı. Akkal, "İt" diyerek Demirtaş'a ve çocuklarına hakaret etti. Akkal, daha sonra yaptığı açıklamada paylaşımı kendisinin yapmadığını öne sürdü.
GÜNDEM , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 12:14
Millevekili Akkal'dan hakaret açıklaması!

Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş çocuklarının babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamıştı.

Başak Demirtaş, "Selahattin'in, kızlarımız Delal ile Dılda'yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi" demişti.

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş'ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı.

Akkal, "Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. " dedi.

"PAYLAŞIMI BEN YAPMADIM"

AKP'li vekil, söz konusu paylaşımının büyük tepki çekmesi üzerine, önce tweet'i sildi sonra da açıklama yaptı.

Akkal'ın yaptığı açıklama şöyle:

* Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

DEMİRTAŞ'IN AVUKATI: DAVA AÇACAĞIZ

Selahattin Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, dava açacaklarını belirterek şunları söyledi:

* Bu zat, insan olamadan milletvekili olmuş bir mahlukat.

* Aleni bir şekilde hakaret ve tehditte bulunacak kadar cürretkar, yazdıklarını silecek kadar da korkak.

* Elbette dava açacağız. Lakin insani vasıfları haiz olmadığı için dava ehliyeti olup olmadığından da kuşkuluyuz!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR