Milli Eğitim'den açıklama! Bursa'da 40 bin öğrenci...
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, Bursa'da TEOG sınavlarına 40 bin 555 öğrencinin gireceğini söyledi.
BURSA , 23 Nisan 2014 Çarşamba, 16:51
Milli Eğitim'den açıklama! Bursa'da 40 bin öğrenci...

İlçe milli eğitim müdürleriyle bir araya gelen Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, önümüzdeki hafta yapılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavlarını değerlendirdi. Havva Aslanoba Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ndeki toplantıya 17 ilçenin milli eğitim müdürleri katıldı. Toplantıda ayrıca 1. dönem başarı durumlarının değerlendirilmesi yapıldı.

Sınavların güvenli bir şekilde yapılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, “Kaldırılan SBS sınavlarının yerine uygulamaya konulan TEOG sınavları önümüzdeki hafta yapılacak. Türkiye genelinde 16 bin okulda toplam 1 milyon 244 bin öğrenci sınava girerken, Bursa’da 449 okulda toplam 40 bin 555 öğrenci imtihana girecek” dedi.

İmtihanları en güvenli bir şekilde yapmayı hedeflediklerini ifade eden Bilici, “8. sınıf öğrencilerine yönelik TEOG sınavları, 2d Dönem için 28-29 Nisan tarihlerinde, mazeret sınavları ise 10-11 Mayıs tarihlerinde yapılacak. İmtihanlarda birinci gün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, ikinci gün fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleri yer alacak. Ders başına 40 dakika süre verilecek. Sınav aralarında 30 dakikalık boş zaman verilecek. Her iki günde de 09:00’da başlayacak sınavlar 12:00’de sona ermiş olacak. Her öğrenci kendi okulunda imtihana girecek. Sınav esnasında okul zilleri kapatılacak. Sorular çoktan seçmeli olarak 4 seçenekli sorulacak, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecek. Geçerli mazereti sebebiyle imtihana giremeyen öğrenciler, mazeret sınavlarına daha önceden belirlenen okullarda girebilecek. Sınav yapılacak okullarda ders yapılmayacak. Ortak sınavlar il ve ilçelerde kurulan komisyonlar tarafından takip edilecek ve sınavla ilgili her türlü tedbir bu komisyonlar tarafından alınacak. Öğretmenler kendi okullarının dışındaki okullarda görevlendirilecek. Görevli öğretmenler ve öğrenciler sınav esnasında yanlarında cep telefonu, hesap makinesi bulunduramayacak” diye bilgi verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR