Milli Savunma Bakanlığı görüntüleri paylaştı! Mutabakat zaptı imzalandı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun video konferans yöntemiyle mutabakat zaptı imzaladıkları törenin görüntüleri paylaşıldı.
GÜNDEM , 11 Kasım 2020 Çarşamba, 23:30
Milli Savunma Bakanlığı görüntüleri paylaştı! Mutabakat zaptı imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ'daki ateşkese ilişkin, "Ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturacağımız Ortak Türk-Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı." ifadelerini kullanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı da mutabakat zaptının imza törenine ilişkin görüntüleri paylaştı.

Milli Savunma Bakanı Akar ile Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Şoygu arasında gerçekleştirilen imza töreni, video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Bakan Akar, karşılıklı atılan imzaların ardından yaptığı açıklamada, bu sonucun sağlanmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önemli etkisinin olduğunu belirtti.

Akar, "İmzalarla birlikte Karabağ bölgesinde ateşkesin, barışın, huzurun sağlanmasına çok önemli bir atım atacağımıza bütün kalbimle inanıyorum. Yapacağımız bu çalışmanın bölgeye yararlı, hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Dağlık Karabağ'daki ateşkese ilişkin mutabakat zaptı imza töreninden görüntüler...

İmzalar video telekonferans yöntemiyle MSB Hulusi Akar ve RF Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından atıldı.https://t.co/7uURHWvI7n pic.twitter.com/Wv8fXqK8KX

-- T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) November 11, 2020

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR