Milli Vanilli'nin hayalet sesi koronavirüse yenik düştü
Müzik tarihin en büyük skandallarından birine imza atan ünlü R&B grubu Milli Vanilli'nin arkasındaki gerçek seslerden biri olduğu sonradan ortaya çıkan John Davis, koronavirüse yenik düştü.
DÜNYA , 27 Mayıs 2021 Perşembe, 23:26
Milli Vanilli'nin hayalet sesi koronavirüse yenik düştü

Davis'in kızı Jasmin, CNN'e yaptığı açıklamada babasını Kovid-19'a bağlı komplikasyonlar nedeniyle kaybettiklerini duyurdu. John Davis, 66 yaşındaydı. Jasmin babası için "Gülüşü ve mutlu ruhu, sevgisi ve özellikle müziğiyle birçok insanı mutlu etti. Dünyaya çok şey verdi, lütfen onu son bir kez alkışlayın" ifadelerini kullandı. Davis için bir anma töreni düzenlenecek. Törene Eddie Murphy, Kevin Hart, Tiffany Haddis, Paul Money gibi isimler katılacak

John Davis, bir dönemin efsane grubu Milli Vanilli'nin haylet vokalistlerinden biriydi. Grubun iki üyesi Rob Pilatus ve Fab Morvan, 1989'da En İyi Yeni Sanatçı dalında Grammy Ödülü kazanmıştı. Ancak ikilinin albümdeki şarkıların hiçbirin söylemediği ortaya çıkmış ve ödülden vazgeçmeleri istenmişti. Hatta haklarında davalar açıldı. İnceleme sonucunda şarkılarılar başka vokalistlerin söylediği ve bu isimlerden birinin de John Davis olduğu anlaşıldı.

Skandal nasıl ortaya çıktı?

1989'da MTV'de Milli Vanilli'nin canlı performansında grup üyeleri Rob Pilatus ile Fab Morvan'ın sadece dudaklarını oynattığı şarkıların playback olduğu anlaşıldı. Konserde grubun en büyük hiti Girl You Know It's True'nun sözde canlı performansı sırasında vokalin takılmasıyla skandal ortaya çıktı. Hal böyle olunca grup Grammy ödülünden oldu.

Bu olayın ardından grubun hayalet vokalistlerinin bazıları birleşerek The Real Milli Vanilli grubunu kurdu.

Grubun şarkı söylemediği ortaya çıkan üyeleri ise çıkardığı yeni albümlerde başarı sağlayamadı. Rob Pilatus 1998'de otel odasında alkol komasına girerek hayatını kaybetti. Fab Morvan ise solo albüm denemeleri yapsa da başarısız oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR