Mısır Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye açıklaması
Mısır'dan, Türkiye ile yürütülen görüşmelere dair açıklama geldi. Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şukri, Türkiye ile ülkesi arasındaki ilişkilerin gelişme gösterdiğini bildirdi. Şukri, "Devam etmesini umduğumuz gelişmeler var" açıklamasında bulundu.
GÜNDEM , 03 Ekim 2021 Pazar, 08:58
Mısır Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye açıklaması

MBC Mısır televizyon kanalında Amr Edib'in programına telefonla bağlanan Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Türkiye ve Mısır Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin ikinci tur görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şukri, "Devam etmesini umduğumuz gelişmeler var" dedi. Şukri, Türkiye ve Mısır arasındaki istikşafi istişarelerin ikinci turunda ikili ilişkiler ve bölgesel meselelerin ele alındığını ve bir değerlendirme yapıldığını kaydetti.

Mısır Dışişleri Bakanı daha önce de ülkesinin Türkiye ile "Normal ilişkiler kurmak için bir formül arayışında" olduğunu söylemişti.

Mısır'ın daveti üzerine Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığında Türkiye'den bir heyet 5-6 Mayıs'ta Kahire'yi ziyaret ederek görüşmelerde bulunmuştu. İki ülke arasındaki istikşafi istişarelerin ikinci turu, 7-8 Eylül tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR