Mobilya öğrencileri Başkan Aktaş ile buluştu
İMOS ve Weltew mobilya iş birliğiyle Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'nda eğitim almak üzere Isparta'nın Yalvaç ilçesinden Bursa'nın İnegöl ilçesine gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile buluştu.
BURSA , 27 Mart 2017 Pazartesi, 19:28
Mobilya öğrencileri Başkan Aktaş ile buluştu

Sağlanan imkanlar ve verilen burslarla İnegöl'de eğitimlerine devam eden öğrenciler, Yeniceköy'de bulunan Doğa Sporları ve Turizm Merkezi'nde (DOSTUM) Weltew Mobilya'nın sahibi Mustafa Balcı ile birlikte İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile buluştu. Balcı, 7 öğrencinin Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'nda eğitim gördüğünü kaydederek, "Öğrencilerimiz Isparta'dan geldiler. Mobilya sektörüne şimdiden eleman yatırımı yapılıyor. Öğrencilerimiz ilk etapta 12 kişiydi, şu anda sayıları 9'a düştü. İMOS aracılığıyla Yalvaç'ta bir davet verdik. Gençlerimizin babalarıyla görüştük. Onlara çocuklarını İnegöl'e götüreceğimizi, Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'nda okutacağımızı, mobilya ustası, fabrika müdürü yapacağımızı söyledik. Kendileri patron olacaklar, işadamı olacaklar dedik. Şuanda da İnegöl'de bu gençlerimizi mobilyacı yapmak için okutuyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, insan yapılan yatırımın önemli olduğunu ifade ederek, "Mobilyanın başkenti İnegöl'ümüzde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelmiş öğrencilerin eğitim görmesi gurur verici. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz gelecekte İnegöl'ün lokomotif sektörü olan mobilya alanında önemli başarılara imza atacaklar" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR