Model uçaklar yarıştı
Havacılık sporuna gönül veren gençler, Türk Hava Kurumu (THK) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ‘Bölgesel 2. Ata Model Uçak Şampiyonası’nda hem eğlendi, hem de yeteneklerini sergiledi.
BURSA , 03 Haziran 2012 Pazar, 12:45
Model uçaklar yarıştı

Yunuseli Havaalanı’nda yapılan ‘2. Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası’na, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Servet Büyükpoyraz, Bursa Kent Konseyi Havacılık Çalışma Grubu Temsilcisi Cüneyt Acar, THK il ve ilçe temsilcileri katıldı. Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya, Bilecik, İzmit ve Yalova’dan toplam 400 yarışmacının hünerlerini sergilediği yarışma, eğlence havasında düzenlendi. Gençler, 16 yaş altı ferdi ve takım, 16 yaşüstü ferdi ve takım olmak üzere dört ayrı kategoride mücadele etti. Deneyimli hakem ve eğitmenler eşliğinde yapılan yarışlar, büyük çekişmeye sahne oldu.

Yarışların ardından düzenlenen ödül töreninde katılımcılara bilgi veren THK Bursa Şube Başkanı Nizamettin Gökgürler, THK’nin paraşüt, yamaç paraşütü, balon, planör, model uçak kurslarını ücretsiz verdiğini hatırlattı. THK’nın yangın söndürmede dünya ikincisi olduğunu belirten Gökgürler, THK uzak ve Havacılık Üniversitesi’nin de kurulduğunu belirtti.


Konuşmaların ardından Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, Havacılık Çalışma Grubu Temsilcisi Cüneyt Acar ve diğer protokol üyeleri tarafından ilk 3’e giren yarışmacılara ve takımlara kupaları, madalyaları ve sertifikaları verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR