Mucize bebek taburcu oldu
Ordu’nun Perşembe İlçesi’nde 4’üncü kat penceresinden düşerek yaralanan 2 yaşındaki Aras Özbek, tedavi gördüğü Ordu Devlet Hastanesi’nden taburcu oldu. Çocuğunun peşinden atlayan anne 26 yaşındaki Aylin Özbek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın telefonda kendisini kutlayarak, Aras bebeğin sağlık durumunu sorduğunu söyledi.
GÜNDEM , 22 Ocak 2014 Çarşamba, 14:29
Mucize bebek taburcu oldu

Geçen Perşembe günü evde oyun oynarken açık olan pencereden düşerek ağır yaralanan Aras Özbek, bugün Ordu Devlet Hastanesi beyin ve sinir cerrahisi servisinden taburcu olarak anne Aylin Özbek ile birlikte evine gönderildi. Aras bebeğin peşinden atlayarak yaralanan hastanede tedavi olduktan sonra daha önce taburcu olan anne Aylin, baba Müslüm Özbek çok mutlu olduklarını söyledi. Hastaneden çıkarken vatandaşlar Aras bebeğe yoğun ilgi gösterirken, anne Aylin Özbek’i de ’yılın annesi’ ilan ettiler.

BAKANLA TELEFON GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

Aile ve Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın olayı basından öğrendikten sonra kendisini telefonla arayarak ’geçmiş olsun’ dileklerinde bulunduğunu, Aras bebeğin sağlık durumunu sorduğunu belirten anne Aylin Özbek, "Sayın Bakanımız Ayşenur İslam hanımefendi telefonla aradı. Kendisine teşekkür ediyorum. Aradı geçmiş olsun dileklerini iletti. Aras’ı sordu, gayet iyi olduğunu söyledim. Benim sağlık durumumu sordu. ’Her zaman yanındayız, sizi kutluyorum’ dedi. Allah'ıma şükürler olsun bize bu günleri yaşattı, bize bu günlerimizi gösterdi. Bakanımıza, Aras bebeğimin doktoru Niyazi Kalyoncu beye, ziyarete gelen, telefon açan milletvekillerimize, Türkiye’nin birçok yerinden eşimi arayarak ’geçmiş olsun’ dileklerinde bulunan, hayır dualarını eksik etmeyen herkese, çiçek gönderenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

ERZURUMLU VATANDAŞIN ÇİÇEĞİ DUYGULANDIRDI

Kaza haberini basından okuyarak çok etkilenen Erzurumlu Sadullah Kaya’nın "Türk analarının yüz akı Aylin Özbek Ana (hepimizin annesi). Aylin anne ne büyük insansın. Keşke karşılaşsak da annemmişsin gibi elini öpsem. 60 yaşında 3 torunu olan bir dede, Sadullah Kaya, Erzurum" yazılı notu bulunan çiçeğe de değinen Aylin Özbek, "Erzurum’dan Sadullah amca çok duygulandırdı beni. Ben onun ellerinden öpüyorum, çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BABA TEŞEKKÜR ETTİ

Eşi ve bebeğinin hastaneden taburcu olması nedeniyle çok mutlu olduğunu belirten Müslüm Özbek ise, "Allahıma şükürler olsun bu güzel günleri de gösterdi. Evimize gidiyoruz, mutluyuz. Doktorumuz Niyazi Kalyoncu Bey kendi çocuğu gibi ilgilendi. Doktorumuza, hastane yönetimine, personeline, bizlere dualarını eksik etmeyen tanıdık tanımadık herkese teşekkür ediyorum. Sayın bakanımız Ayşenur İslam kendileri bizzat eşimle ilgilendi. Bu ilgisinden dolayı ailem olarak çok teşekkür ediyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR