Mudanya'da yaz spor okulları coşkusu
Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, çocukların yaz tatillerini daha keyifli hale getirmek için Yaz Spor Okulları'nı hizmete açtı.
BURSA , 11 Temmuz 2012 Çarşamba, 12:18
Mudanya'da yaz spor okulları coşkusu
Mudanya Kaymakamlığı, Mudanya Belediyesi ve İlçe Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışına bu yıl halkın da katılımı sağlandı. İlçe Spor Salonu önünden Mudanya Belediye Bandosu eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü, belediye hizmet binası karşısındaki kordon boyunda noktalandı. Öğrencilerin yürüyüşüne; Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Belediye Başkan Vekili Seçil Pınar İncecik, Garnizon Komutanı Binbaşı Oğuz Savaş, Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Kaya, Orhangazi İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Duman ve ilçe protokolü de eşlik etti. Sporun evrensel bir kültürün parçası olduğunu ifade eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Kaya, Mudanya’da Yaz okullarının benimsendiğini ifade ederek, yaz okullarında öğrenim görecek minik sporculara başarılar diledi.

Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk ise buradan yetişecek sporcuların da Bursa şampiyonları ve Türkiye derecesi elde edeceğine inancının tam olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından müsabakalarda dereceye giren Güzelyalı Yelken Kulübü sporcularına madalya ve kupaları verildi. Jimnastik ve dans ekiplerinin gösterileri beğeniyle izlendi. Mudanya Gençlik Karate ve Tekvando takımının sporcularının yaptıkları gösteriler büyük alkış alırken, minik sporcuların hareketleri göz doldurdu. Ankara’dan gelen Milli Sporcular Fadime Gürbüz, Doğanay Kaya ve Abdüllatif Altuntaş’tan oluşan Karate Show ekibinin gösterisi ise ilçe halkından tam not aldı.
Gösterilerin ardından protokol üyeleri, basket atışı yaparak birbirleriyle yarıştılar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR