Müfettişler olayları inceliyor
İçişleri Bakanı Güler, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin polislere yönelik iddiaları 2 mülkiye, 2 de polis başmüfettişinin incelediğini belirtti.
GÜNDEM , 04 Haziran 2013 Salı, 15:54
Müfettişler olayları inceliyor

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin polislere yönelik iddiaları 2 mülkiye, 2 de polis başmüfettişinin incelediğini belirterek, "Bir suç işlenmişse bunun kanuni gereği yerine getirilecektir" dedi.

Güler, olaylarla ilgili 77 ilde değişik şekillerde 603'e yakın eylem gerçekleştirildiğini belirterek, "280 işyeri, 6 kamu binası, 103 polis otosu, 207 özel araç, bir konut, bir polis merkezi ve 11 AK Parti hizmet binasına zarar verildi. 70 milyon lirayı aşan zararları da mutlaka görmemiz gerekir" diya konuştu.

''Bırakalım Meclis'i işgal mi etsin? ''

Bakan Güler, Ankara'da gruplara tolerans gösterildiğini, ancak grupların Meclis'e, AK Parti Genel Merkezi'ne ve Başbakanlık Konutu'na yönelik saldırgan eylemleri karşısında güç kullanmak zorunda kalındığını vurgulayarak, ''Bırakalım yürüsün mü? Meclis'i işgal mi etsin? Asla ve asla kanunsuz eyleme göz yumma lüksümüz yoktur. Böyle bir lüksümüz de olmayacaktır" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR