Muhafazakarları kızdıran yoğurt reklamı!
ABD’de Hamdi Ulukaya’ya ait yoğurt markası Chobani’nin son reklamı, muhafazakârların tepkisini çekti. Eşcinsel ve evli çiftin yer aldığı reklama Chobani ‘eşitlik’ savunması yaptı
DÜNYA , 20 Haziran 2015 Cumartesi, 10:39
Muhafazakarları kızdıran yoğurt reklamı!
ABD’nin en çok satan yoğurt markası olan Chobani’nin iki lezbiyen kadına yer verdiği son reklamı, ‘1 Milyon anne’ isimli muhafazakar ve eşcinsellik karşıtı grubun büyük tepkisini çekti. Reklamı sert bir dille eleştiren grup tarafından yayımlanan bildiride, ‘reklamın eşcinselliği ve eşcinsel evliliği desteklediği’ iddia edilirken, ‘yoğurt satmanın eşcinsellikle nasıl bir bağı olduğu’ sorgulandı. Daha önce aralarında Walt Disney, NBC ve Marvel gibi isimlerin de bulunduğu birçok firma hakkında kampanyalar başlatan muhafazakar grup, Chobani ürünlerini boykot etme çağrısı da yaptı. 


 
Farklılık savunması

Reklamda, biri yatakta uyuyan, diğeri ise aynı yatakta yoğurt yiyen iki kadın yer alıyor. Çiftin parmaklarında evlilik yüzükleri bulunurken, reklamın sonunda “Bu hayatı sevmeye ve doğal olarak yaşamaya” sloganı görülüyor. Tartışmalar üzerine Chobani  reklamı savundu. Firma sözcüsü “Kapsayıcılık ve eşitlik Chobani’nin kalbinde yer alır. Reklamda modern Amerikan hayat hikayelerini kullanıyor. Farlılıkları her zaman kutlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR