MÜSİAD Bursa Şubesi'nin yardımları devam ediyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmayı sürdürüyor. İhtiyaç sahiplerine iletilmesi için bu kez İHH Bursa Şubesi ile işbirliğine giden MÜSİAD Bursa Şubesi'nin yetkilileri, gıda kolilerinin teslimini gerçekleştirdi.
BURSA , 30 Nisan 2020 Perşembe, 10:42
MÜSİAD Bursa Şubesi'nin yardımları devam ediyor

MÜSİAD Bursa Şubesi'nin gıda yardımları ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor, yaralarını sarıyor.

MÜSİAD Bursa Şubesi, ihtiyaç sahiplerine iletilmesi için bu kez İHH Bursa Şubesi ile işbirliğine gitti. MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki işadamları, IHH Bursa Afet Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti ve erzak kolilerini yetkililere teslim etti.

"YARDIMLARIMIZ SÜRECEK"

Gıda kolilerinin tesliminin ardından açıklamalarda bulunan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Türkiye'de Koronavirüs salgınının başladığı ilk andan itibaren farklı kurumlarla yapılan işbirlikleriyle yardımların planlı şekilde mağdur olan ailelere, hanelere teslim edildiğini söyledi.

Yardımların önümüzdeki günlerde de devam edeceğine dikkat çeken Alpay, "Yardım kampanyalarımıza destek veren üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün teslimini yaptığımız koliler, İHH Bursa Şubesi aracılığıyla en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. Bu yardımlarla inşallah bir nebze de olsa yaralara merhem olabiliyoruzdur. Ayrıca Ramazan ayının içerisindeyiz. Bu ay maddi ve manevi birçok güzelliğin aynı anda yaşandığı, kutsal ve mübarek bir aydır. Ramazan ayı rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır. Ramazan ayı ayrıca sosyal açıdan da yardımlaşma ve dayanışmanın en yüksek olduğu aydır. Biz de bu doğrultuda vazifemizi yerine getirmeye gayret ediyoruz" dedi.

İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan da hem ziyaret hem de yardımların dağıtılması noktasında yapılan işbirliği için Nihat Alpay ve beraberindeki işadamlarına teşekkür etti.

MÜSİAD Bursa Şubesi heyeti ayrıca sosyal mesafe kuralları çerçevesinde koordinasyon merkezinde de incelemelerde bulunurken, Elazığ depreminde aktif olarak görev alan Arama Kurtarma Köpeği Altar'ın, İHH Bursa Şubesi Arama Kurtarma Ekibi'nden İbrahim Güler eşliğinde yapılan mini eğitimini de izleme şansı yakaladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR