Mustafa Denizli: Transferle yakından ilgileniyorum
Süper Lig ekibi Altay'ın teknik direktörü Mustafa Denizli, TRT SPOR'a konuştu. Deneyimli teknik adam, "300'ün üzerinde futbolcu takip ediyoruz. Hem şartları hem de kalitesi uygun futbolcuları seçmeye çalışıyoruz " dedi.
SPOR , 16 Temmuz 2021 Cuma, 11:31
Mustafa Denizli: Transferle yakından ilgileniyorum

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, TRT SPOR'da yayınlanan "Transfer Gündemi" programının konuğu oldu. İbrahim Kırkayak ve Alp Pehlivan'ın sorularını yanıtlayan deneyimli teknik adam, birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Denizli'nin sözlerinden satır başları şöyle:

"Teknik adamlık hayatımda hiçbir transfer döneminde transferlerle bu kadar yakından ilgilenmedim. 26'sında final maçı oynadık. 27'sinde çalışmaya başladık ve hala çalışıyoruz. 300'ün üzerinde futbolcu takip ediyoruz. Hem şartları hem de kalitesi uygun futbolcuları seçmeye çalışıyoruz. Ümit ederim ki önümüzdeki hafta sonuna kadar bunu gerçekleştiririz."

"Kalan oyuncu sayısı, sayı olarak bakıldığında belki yeterli. Ancak sayısal yeterlilik bazı şeyler için yetmiyor. Başkan ve yönetim ile yaptığımız çalışma sonrasında lig başlamadan transferleri tamamlamak mecburiyetindeyiz ve tamamlayacağız. Ümit ediyorum ki ortaya iyi bir takım çıkartırız. Çok zorlandığımızı da söylemek isterim."

"Futbolda yetenek varsa; yerli veya yabancı olması hiç önemli değil. Onların önünü kesemezler. Ben çalıştığım takımlarda birçok futbolcuyu Türk futboluna kazandırmış bir insanım. 15-20 civarında net bir şekilde futbola uzun yıllar hizmet eden isim var. Şu anda da 3-4 futbolcu var altyapıda görev verebileceğimiz... Ama Türk futbolunun altyapısından gelen sayı yeterli mi derseniz, asla değil. Gelen nesiller içerisinde yetiştiricilik konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Bu yılların sıkıntısı. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Ben genç takımda oynarken bizim yaptığımız çalışmalar bugünkü çalışmalardan çok daha bilimseldi."

"Altay tarihi boyunca hedefleri büyük olmuş bir camiadır. Bunun 18 yılında da ben varım. Şimdi şartlar değişti. O günün koşullarıyla bugünün koşulları arasında çok fark var. Bulunduğum her takımda genç takımdan gelen futbolculara fırsat verdim. Onlar da bu fırsatları şansa çevirdi. Futbolcu hangi sporu yaptığını, kurallarını bilecek, centilmenliği bilecek. Yetenek faktörü sonradan kazanılan bir unsur değil. Yetenek vardır ve geliştirilir. Bu yetenekleri biz geliştirme fırsatını iyi kullanamıyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR