Mustafa Er'in yüzünü kara çıkarmadılar!
Bursaspor'da, birçok oyuncu ilk kez TFF 1. Ligi'ni deneyimledi. 19 yaşındaki Batuhan Kör, ilk yarı boyunca 15 maçta şans bularak dikkatleri çekti.
BURSASPOR , 11 Ocak 2021 Pazartesi, 08:41
Mustafa Er'in yüzünü kara çıkarmadılar!

Transfer tahtasının kapalı olması sebebiyle sezona altyapı ağırlıklı kadro ile çıkan Timsah'ta gençler ışık saçıyor...

Sezona transfer engeli nedeniyle, altyapı ve genç oyuncularının ağırlıkta olduğu bir kadro ile başlayan Bursaspor'da, birçok oyuncu ilk kez TFF 1. Ligi'ni deneyimledi. 21.9'luk yaş ortalaması ile birlikte ligin en genç ekiplerinden biri olan Bursa temsilcisinde, 13 genç oyuncu, kariyerlerinde ilk kez ligde maça çıktı. Aynı zamanda Bursaspor formasıyla da, profesyonel futbol kariyerlerinde A Takım düzeyinde kendilerini gösterme şansı bulan gençler, sergiledikleri performanslarla da aldıkları süreleri artırdı. Ligi ilk kez bu sezon deneyimleyen 19 yaşındaki Batuhan Kör, ilk yarı boyunca 15 maçta şans bularak dikkatleri üzerine çekti.

ÇOĞU 20 YAŞ ALTI

Bu sezon ilki yaşayan oyunculardan 23 yaşındaki Furkan Emre Ünver 11 lig maçında, 21 yaşındaki Çağatay Yılmaz da 10 lig maçında ter döktü. Hücumda görev alan Batuhan ve Çağatay, lig mücadelelerinde takımına toplamda 6 gol ve bir asitlik katkı sundu. Bursaspor formasıyla birlikte, kupa maçları dışında ilk kez ligde süre alan diğer isimler ise; Deniz Aydın (20), Kerem Şen (18), Tuğbey Akgün (17), Ertuğrul Kurtuluş (18), İsmail Can Çavuşluk (24), Berat Altındiş (19), Vefa Temel (18), Canberk Yurdakul (19), Kerem Kök (16) ve Eren Güler (17) oldu.

3 MAÇ KAYBETSEM GÖNDERİLİRİM!

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er ulusal basına dün açıklamalarda bulundu. Er, "Kulübün çok ciddi borcu var ve gelirler temlikli. Türkiye'de bazı hocalar altyapıya önem vermeyip hazır oyuncular istiyor. Benim için ise plan-program önemli. Ama Türkiye'de ne acıdır ki tabelaya bakılıyor. Biliyorum ki 3 maç üst üste kaybetsem ben de gideceğim. Futbolumuzun ana sıkıntısı bu. Teknik adamlık kariyerimde ilk hayalim Bursaspor ile şampiyonluk. Avrupa'da çalışmak konusuna gelince neden olmasın? Ancak daha 5 yıllık hocayım ve kendimi çok geliştirmem lazım" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR