Namlular Suriye'ye çevrildi
Suriye sınırında sıfır noktada bulunan Kilis’te askeri birliklere Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır birliklerine füze rampaları ile zırhlı araçlar ve uçak savar bataryaları yerleştirildi.
GÜNDEM , 29 Haziran 2012 Cuma, 14:31
Namlular Suriye'ye çevrildi
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Suriye 'ye yönelik askeri angajmanın değiştirildiğini resmen tüm dünyaya duyurmasından sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri de (TSK) angajman değişikliğini açıklamasından sonra Türkiye’nin sınırı en uzun olduğu Suriye sınırına askeri yığınak yapmaya başladı. Suriye’ye 910 kilometre sınır hattı bulunan Türkiye, sınır birliklerine askeri araç, tesisat ve son teknoloji ile donatılan silahları sevk ediyor. Suriye sınırında bulunan Kilis, Gaziantep, Hatay, Gaziantep, Mardin ve Şanlıurfa illerindeki sınır birliklerinde hareketlilik yaşanıyor.

Tümen ve Tugaylardan Suriye sınırına Stinger füzeleri ile uçak savarlar takviye edilirken, sınır birliklerden M 113 zırhlı personel araçlarına monteli Stingerler (Atılgan) ile Land Rover Defender 130 tipi askeri ciplere monteli Stingerler (Zıpkın) sınır boylarına konuşlandırıldı. Füze rampaları, uçaksavarlar, zırhlı araçlar ile tankların namluları Suriye’ye çevrilmiş durumda olduğu gözlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR