New York Times'tan Başbakan'a mesaj geldi
Gezi Parkı eylemlerinde New York Times'ın yaptığı habere Erdoğan'ın gönderme yapması üzerine cevap gecikmedi.
GÜNDEM , 08 Haziran 2013 Cumartesi, 14:39
New York Times'tan Başbakan'a mesaj geldi

Gezi Parkı eylemlerine destek vermek isteyen insanların başlattığı kampanyada toplanan para ile ABD'nin etkili gazetelerinden New York Times'a verilen ilanda eylemlerin eylemcilerin talepleri anlatılmıştı.

ERDOĞAN ''YANLI İLANLARI BASMAYIN'' DEMİŞTİ

Avrupa Birliği'yle ilgili katıldığı konferansta konuşan Başbakan Erdoğan konuşmasının son bölümünde isim vermeyerek New York Times ve The Economist gibi yabancı basın kurumlarına çattı. Ünlü medya kurumlarını uyaran Erdoğan "Yabancı medyaya da yanlı ilanlar basmamasını da hatırlatırım. Parayı bastırıp bu ilanları verenlerin kaynaklarını da biliyoruz." dedi.

''HALKIN DÜŞÜNCELERİNİ DUYURMA HAKKINA İNANIYORUZ''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu eleştirilerine New York Times'tan yanıt geldi. New York Times'ın Kurumsal İlişkiler Direktör Yardımcısı Eileen M. Murphy, Hürriyet'e gönderdiği açıklamada "Gazetemizin ilan ve editoryal bölümleri operasyonel anlamda birbirinden tamamen ayrıdır. Nyt sivil toplum örgütlerinin ilanlarını pek çok konudaki görüşlerini aktarmak isteyen sivil toplum örgütlerinin ilanlarını kabul etmektedir. Biz bu tür ilanları yayınlarız çünkü ABD Anayasası'ndaki haber verme ve görüş bildirme hakkı kadar halkın düşüncelerini duyurma hakkına inanmaktayız."

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR