Nice saldırısında iki Türk kızının öldüğü iddia edildi
Saldırı gecesi olay yeri yakınlarında görüldüğü belirtilen Şilvan ve Selma'dan, o günden beri haber alınamadı.
DÜNYA , 17 Temmuz 2016 Pazar, 10:56
Nice saldırısında iki Türk kızının öldüğü iddia edildi
Fransa'nın Nice kentinde Tunus kökenli bir Fransa vatandaşının 14 Temmuz'da Fransa'nın ulusal gün kutlamaları sonunda kalabalığın içine kamyonla dalıp gerçekleştirdiği saldırıda Almanya'dan tatile giden Şilvan ve Selma adında iki Türk kızının da öldüğü tahmin ediliyor.

Berlin'deki Paula Fürst Okulu'ndan 28 kişilik öğrenci grubuyla geçtiğimiz Pazar günü Fransa'nın güneyindeki tatil beldesi Nice kentine tatile giden 19 yaşındaki Şilvan A. ile arkadaşı Selma'nın en son saldırı gecesi saat 23.00 sıralarında olay yerine yakın görüldükleri belirtildi.

Saldırı gününden bu yana her iki kızdan da hiçbir haber alınamadı.

Fransız emniyet birimleri, Şilvan ve Selma'nın ölüp ölmediğini kesin olarak açıklayamazken, kızların ailelerinin son umudu kimlikleri henüz açıklanmayan son 52 ağır yaralı olduğu belirtildi.

Bu arada Şilvan A.'nın bavulunun Berlin'e gelmesi umutları iyice azalttı.

Öte yandan Nice saldırısında ölen Almanca öğretmeni Saskia S.'nin de ön son iki Türk öğrencisiyle saldırının gerçekleştiği bölgede görüldüğü belirtildi.

Almanca öğretmeninden de şimdiye kadar bir haber alınamaması, öğretmenle birlikte Şilvan A. ve Selma'nın öldüğü ihtimalini güçlendiriyor.

Şilvan'ın ailesi saldırıdan hemen sonra defalarca telefonla aramalarına rağmen kızlarına ulaşamadıklarını belirtti.

Fransa'daki saldırıda 84 kişi yaşamını yitirmiş, 200'den fazla kişi de yaralanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR