Nilüfer'de market ve pazarlarda sıkı denetim
BURSA'da Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla, ilgili bakanlıkların genelgeleri kapsamında sıkı denetim yapıyor. Ekipler marketlerde sebze ve meyvelerin poşetlenmesini denetlerken, pazarlarda da vatandaşı bilgilendirerek ürünlere dokunmamaları konusunda uyarıyor.
BURSA , 22 Mart 2020 Pazar, 09:58
Nilüfer'de market ve pazarlarda sıkı denetim

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı genelgeleri kapsamında denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı'nın 16 Mart'ta 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında zabıta ekipleri Nilüfer'de tiyatro, sinema, gösteri merkezi, nişan-düğün salonu, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi gibi umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kapalı olup olmadığını denetliyor. Yürürlüğe giren genelgeye göre geçici olarak faaliyetleri durdurulan işletme ve merkezleri kontrol eden ekipler, aynı zamanda ilçede faaliyet gösteren yeme-içme mekanlarının hijyen ve temizlik kurallarına uygunluğunu da inceliyor. Kontrollerde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken mekanların büyük bölümünün yasağa uyduğu görüldü. Genelgeye uymayan işyerleri hakkında da tutanak tutuldu.

GENELGEYE UYUP UYMADIKLARI KONTROL EDİLİYOR

Nilüfer Belediyesi Zabıta ekipleri Ticaret Bakanlığı'nın 20 Mart'ta yayınladığı "Marketler ve pazar yerlerinde sebze ve meyvelerin tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satılması ve tezgahlar arasında boşluk bırakılması" yönündeki genelgesi kapsamında da marketlerde ve pazar yerlerinde denetim yapıyor. Bütün zabıta ekipleri Nilüfer'de marketleri tek tek denetleyerek genelgeye uyup uymadıklarını kontrol ediyor. Marketlerde sebze ve meyvelerin hepsinin poşetlenmeleri için görevliler uyarılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR