Nilüfer Şenlikleri'nde kupa sevinci
16. Uluslararası Spor Şenlikleri'nde futbol, basketbol ve tenis heyecanı yaşandı. Müsabakalar sonunda başarılı olan takım ve sporcular düzenlenen törenle kupa ve madalyalarına kavuştu.
BURSA'DA SPOR , 11 Mayıs 2017 Perşembe, 05:00
Nilüfer Şenlikleri'nde kupa sevinci

Nilüfer 16. Uluslararası Spor Şenlikleri'nde önceki gün futbol, basketbol ve tenis heyecanı yaşandı. Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen futbol turnuvasının minikler kategorisinin final maçında Özel Çakır Okulları, Canaydın İlkokulu'nu yenerek şampiyon oldu. 15 Temmuz İlkokulu da rakibi İbrahim Uyar İlkokulu'nu 1-0 yenerek üçüncülüğe ulaştı. Küçükler kategorisinde ise Özel Kültür Okulları'nı 9-1 yenen İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu şampiyonluğunu ilan ederken, Sadettin Türkün Ortaokulu'nu 2-1 ile deviren Meral Muammer Ağım Ortaokulu da turnuvayı üçüncü tamamladı.

MÜSABAKALAR NEFES KESTİ

Şenlikler kapsamında Şahinkaya Okulları Özlüce Kampusu'nda bulunan tenis kortlarında gerçekleşen ve 9 yaş öğrenciler arasında düzenlenen organizasyonda bireysel kızlarda Zehra Tunçbilek, bireysel erkeklerde de Halil Kağan birinciliğe ulaştı. Takım kızlarda Görükle Hazinedaroğlu İlkokulu ile takım erkeklerde Kültür Okulları şampiyon oldu. 77 takımın yer aldığı basketbol turnuvasında ise küçük erkekler kategorisinde Özel 3 Mart İlkokulu, küçük kızlarda Hatice Gani Erverdi Ortaokulu, minik erkeklerde Tan Okulları ve minik kızlarda Özel Bursa Marmara Akcan İlkokulu takımları şampiyonluk sevinci yaşadı.

16. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamına düzenlenen basketbol turnuvasına antrenörler Bircan Doğan ve Aslı Anbarcı yönetiminde katılan Özel Bursa Kültür Okulları küçük kızlarda Bursa üçüncüsü, minik kızlarda ise Bursa ikincisi oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR