Nilüfer Uluslararası 13. Spor Şenlikleri başladı
Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde Uluslararası 13. Spor Şenlikleri başladı.
BURSA , 21 Nisan 2014 Pazartesi, 17:26
Nilüfer Uluslararası 13. Spor Şenlikleri başladı

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen 13. Spor Şenlikleri başladı. Uluslararası 13. Spor Şenlikleri, kardeş şehirlerden gelen konuklar onuruna verilen resepsiyonla başladı. Başkan Mustafa Bozbey gelen heyetleri ayrı ayrı kendi dillerinde selamlayarak jest yaptı.

Misafir heyetlere hediyeler takdim eden Başkan Bozbey, daha sonra açılış kortejine katıldı. CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ve çok sayıda öğrenci, idareci ve yabancı ekipler hep birlikte Cengiz Göllü Voleybol Salonu’na kadar bando eşliğinde yürüdü. Burada yapılan törenler İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ve Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Süleyman Şahin’in açılış konuşması yaptığı törende, Başkan Mustafa Bozbey de sporculara seslendi. Bu yıl şenliğe yurtdışından ve Türkiye’den 16 bin 225 sporcu katıldığını kaydeden Bozbey, “Şenliklerimiz, aynı zamanda Atatürk’ün hedeflediği, sporla, sanatla, bilimle iç içe bir ülke için, bir adım daha atılması anlamına geliyor. Adeta gönüllüler ordusunun katkı koyduğu bu örnek proje, bırakın Türkiye’yi, belki yurt dışında bile rastlanmayan, kurumlar arası dayanışmanın üst seviyede olduğu bir organizasyon. Yıllardır söylediğim, yürekten inandığım bir şey var. Anaokulundan liseye her çocuk bir müzik aleti çalsa, güzel sanatlardan bir dal ile uğraşsa ve mutlaka sporun bir dalıyla ilgilense Türkiye şahlanır, önümüzde hiçbir engel kalmaz. İşte Nilüfer Belediyesi olarak 15 yıldır bunun için uğraşıyor, insana, geleceğimize yatırım yapıyoruz” dedi.

Bozbey, “Bu dev organizasyonda 140 eğitim ve öğretim kurumundan 16 bin 225 sporcu-öğrenci 27 branşta mücadele edecek. Bugünden itibaren bir ay boyunca sporun nabzı Nilüfer’de atacak. Spor elbette mücadele demek, elbette ki tüm sporcular kazanmak isteyecek, ama bu şenlikler eminim ki centilmenliğin, kardeşliğin de dünyaya ilan edildiği bir platform olacak. Burada oluşturduğumuz kardeşlik, dostluk ateşinin, tıpkı olimpiyat ateşi gibi, dünya döndükçe hep yanmasını diliyorum” diye konuştu.
Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç da “16 bin öğrenci tam bir spor şölenine imza atacak. Spor şenliklerinin amacı, sporu tabana yaymak, öğrencilerimizi sporun her alanıyla ilgilenmelerini sağlamak ve onların hayatlarında yeni ufuklarında açmak. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediyesi Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı sporcuları kısa bir gösteri maçı yaptı. Nilüfer Belediyesi folklor ekiplerinin gösterileri büyük alkış alırken, Karizma Şov’un gösterileri de nefes kesti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR