Nostaljik Tramvay’ı kaldıracağız
CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, göreve geldiklerinde Cumhuriyet ve İncirli Caddeleri’nde çalışan Nostaljik Tramvay’ı kaldıracaklarını ve Cumhuriyet Caddesi’ni tek yönlü tek şeritli trafiğe açacaklarını bildirdi.
BURSA , 21 Şubat 2014 Cuma, 14:46
Nostaljik Tramvay’ı kaldıracağız

Seçim çalışmalalarına hız kesmeden devam eden Necati Şahin, Cumhuriyet Caddesi, Kayhan ve Hanlar Bölgesi’nde 'Nostaljik Tramvay’ı kaldırma projesini mini bir refarandumla kapı kapı dolaşarak esnaf ve vatandaşlarla paylaştı. Yaklaşık 500 esnafla görüşen Şahin, tramvayı kaldırma projesine ezici çoğunlukla destek aldı. Şahin’e sıcak ilgi gösteren esnaf, "Büyükşehir Belediye yönetiminin önünü arkasını hesaplamadan, iş yapmış olmak için, 'Ben yaptım oldu' mantığıyla hayata geçirdiği nostaljik tramvay bizim hayatımızı bitiriyor" diyerek Necati Şahin’e dert yandı.

"SADECE TRAMVAY FAALİYET GÖSTERİYOR"

Nostaljik Tramvayı kaldırma projesine esnaf ve halktan onay alan Necati Şahin, tramvayın toplu ulaşım sorununa çözüm olmadığını söyledi. Büyükşehir Belediye yönetiminin Cumhuriyet Caddesi’ni trafiğe kapatarak uygulamaya koyduğu nostaljik tramvayın adından da anlaşıldığı gibi nostaljik bir görüntüden ibaret olduğunu belirten Necati Şahin, "Bizim, ticaretin döndüğü, Bursa’nın kalbinin attığı böyle bir yerde nostaljik kartpostal görüntülere ihtiyacımız yok. Bursa'nın ticarette kalbi niteliğinde olan Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf kepenk kapatmış. Ulaşım planlaması ve ticari pozisyonlar dikkate alınmadan cadde trafiğe kapatılmış. Şu anda sadece nostaljik tramvay faaliyet gösteriyor" dedi.

Göreve geldiklerinde ele alacakları konuların başında Davutkadı’ya kadar uzanan Nostaljik Tramvay hattının geldiğini belirten CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, yapacakları çalışma hakkında şu bilgileri verdi: "Bu bölgede sık sık esnaf ve vatandaşla buluşuyorum, projeyi onlarla paylaşıyoruz. Bölgeyi yeniden ele alıp esnafımızı rahatlatacak, ticari hayata yeniden canlılık kazandıracak bir proje uygulayacağız. Bu konuda esnaf ve vatandaşımızın onayı var. Tramvay hattını kaldıracağız ve Cumhuriyet Caddesi’ni tek yönlü tek şeritli olarak trafiğe açacağız. Kaldırımları genişleteceğiz, kısa süreli kullanılacak cep parkları açacağız. Vatandaşlarımız için de oturma grupları yapacağız. Cumhuriyet Caddesi, Kayhan ve İncirli rahatlayacak."

Tarihi Bursa’nın olduğu bölgede esnafın kent ekonomisinde önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Necati Şahin, "Belediyeler, esnafın işlerini sıkıntıya sokacak, onlara rakip olacak işler yapamaz, yapmamalı. Biz esnafımızın aleyhine olabilecek bir icraatın içinde olmayacağız. İcraatlarımızda katılımcı demokrasi olacak, projelerimizi halkımızla paylaşacağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR