Nurseli İdiz'e büyük şok! Karar kesinleşti ve...
CAN Gürzap'ın, "Evliliğe Gelinceee" isimli tiyatro oyununa katılmadığı için Nurseli İdiz'e karşı açtığı davaya Yargıtay son noktayı koydu. Yargıtay, İdiz'in, Gürzab'a maddi-manevi tazminatın yanı sıra, cezai şart gereği 10 bin lira da para ödemesine ilişkin verilen kararı onadı.
EKONOMİ , 05 Mayıs 2017 Cuma, 11:21
Nurseli İdiz'e büyük şok! Karar kesinleşti ve...

Taraflar arasındaki dava 6 yıl öncesine dayanıyor. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre, Gürzap ile İdiz, "Evliliğe Gelinceee" adli tiyatro oyunu için anlaştı.
Gürzap'ın şirketi ile İdiz arasında 24 Eylül 2009'da oyunculuk sözleşmesi imzalandı.

İDİZ, ELAZIĞ'A GİTMEDİ

Elazığ'da 21 Şubat 2011'de sergilenecek oyun için tüm hazırlıklar tamamlandı. Teknik ekip ve oyuncular anılan gün Elazığ'a gitti. Oyun için kentte 400 de biletin satışı yapıldı. Ancak, gösterimin olduğu gün İdiz Elazığ'a gitmedi.

120 BİN LİRA TALEP ETTİ

Bu durum üzerine Gürzap'ın şirketi Can Gürzap Tiyatro Diyalog Film Reklam Yayın Yapım Danışmanlık Organizasyon şirketi, Nurseli İdiz'e karşı dava açtı. İstanbul 3.Fikrî Ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada, Gürzap tarafı toplam 120 bin TL talep etti.

SAĞLIK SORUNLARI VARDI

Nurseli İdiz'in avukatı ise, mahkemeye yaptığı savunmada, müvekkilinin sağlık sorunları nedeni ile Elazığ'a gidemediğini vurguladı. Savunma dilekçesinde, İdiz'in programa katılmamasının keyfi olmadığına işaret edilerek davanın reddine karar verilmesi istendi.

YARGITAY SON NOKTAYI KOYDU

Mahkeme yapılan yargıla sonrası kararını verdi. Karara göre mahkeme, İdiz'in, Gürzap'ın şirketine bin TL maddi, 5 bin TL manevi, 10 bin TL de cezai şart ödemesi yapmasına hükmetti. İdiz'in avukatı bu kararı temyiz etti. Temyiz incelemesini Yargıtay 11. Hukuk Dairesi yaptı. Yargıtay, mahkemenin verdiği kararı onadı. 7 Mart günü verilen onama kararı oybirliği ile alındı.

(KAYNAK: DİNÇER GÖKÇE/HÜRRİYET....)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR