O ilde deprem! Bursa'dan da hissedildi
Yapılan açıklamaya göre Manisa'nın Akhisar ilçesinde 20.55'te 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD 19.47'de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirmişti. Sarsıntı Bursa'da da şiddetli hissedildi.
BURSA , 04 Şubat 2020 Salı, 20:58
O ilde deprem! Bursa'dan da hissedildi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi depremin merkez üssünü Manisa Akhisar olarak açıkladı. Meydana gelen depremin şiddeti 5.0 olarak belirlendi. Deprem, 9.7 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, saat 20.55'de Manisa'nın Akhisar ilçesindeki depremin büyüklüğünü 4.8 olarak belirledi. Sarsıntı, yerin 7.0 kilometre derinliğinde oluştu.

Gerçekleşen deprem Bursa'da, İzmir'de ve birçok şehirde daha hissedildi.

4.4 İLE SALLANDI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Deprem çevre illerden de hissedildi. 19.47'de meydana gelen depremin derinliği ise 7.5 km olarak açıklandı.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

22 Ocak'ta 5.4 ile sarsılan Manisa'nın Akhisar ilçesi, zaman zaman meydana gelen depremlerle beşik gibi sallanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 18.41'de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Manisa il merkezi ve çevre ilçelerde de hissedilen deprem nedeniyle yaralanma ve hasar meydana gelmediği öğrenilirken, vatandaşlar panik yaşadı.

1 SAAT ÖNCE DE SALLANMIŞTI

Öte yandan Manisa bir saat önce de 3.9 büyüklüğünde bir deprem yaşamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR