O sevişme sahneleri...
Begüm Birgören, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yayın yapan MBC4 kanalına konuştu. Oyuncu, son filmindeki sevişme sahneleriyle ilgili soru üzerine tepki gösterdi
MAGAZİN , 28 Nisan 2014 Pazartesi, 15:51
O sevişme sahneleri...

Birleşik Arap Emirlikleri’nden yayın yapan MBC4 kanalında Zeynep Özek’in hazırladığı programda, bu hafta Begüm Birgören ve Çağdaş Onur Öztürk röportajı yayınlandı. Kısa süre önce vizyona giren ‘Kendime İyi Bak’ filminde ‘Yeşim’ karakterini canlandıran Birgören, filmde cesur sahneleri bulunduğu hatırlatılınca, “Bu işimin bir parçası, bu tip sorulara ‘Yeter artık’ diyorum” dedi ve ekledi:

BİRGÖREN’İN İSYANI

“Buna hakikaten anlam veremiyorum. Aklımızı sevişmekle bozmuşuz gibi geliyor. Bu benim işimin bir parçası. 40-50 kişinin önünde çektiğim, Begüm’ün zevklerini katma olasılığımın olmadığı bir sahne. Kadın oyuncular bunu senelerdir açıklamaya çalışıyor.”

Filmde ‘Emre’ karakterini canlandıran Çağdaş Onur Öztürk, popüler kültürün dayatmalarının kendisini rahatsız ettiğini söyledi: “Yaptığım işle ön plana çıkmak istiyorum. O yüzden fazla ortalıkta görünmemeye çalışıyorum. Beni seven insanların da bazı şeyleri bilme hakkı olduğunu düşünüyorum. Ama çok naif, çok kısa, çok öz ilerlemeyi tercih ediyorum.”

ŞAŞIRTAN SORU

Arap sunucu Liana Dahdouh, Öztürk’ün Twitter’da “Araplar’ı sevmiyorum” diye yazdığını iddia edince oyuncu, şaşkınlığını gizleyemedi. Öztürk; “O ne biçim şey? Ben ırkçılığa karşıyım. İnsanları, seviyorum. O renk, bu renk, bu milletten, şu milletten gibi bir ayrımı asla kabul etmiyorum. Sizi seviyorum” ded

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR