Öcalan Fethullah Gülen'e selam göndermedi
Zaman gazetesi köşe yazarı Hüseyin Gülerce, Gülen cemaatinin her şeye olduğu gibi çözüm sürecine de karıştırılmak istendiğini ifade ederek, terörist başı Abdullah Öcalan'ın Fetullah Gülen'e selam göndermesinin söz konusu olmadığını söyledi.
BURSA , 26 Mart 2013 Salı, 10:34
Öcalan Fethullah Gülen'e selam göndermedi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'yeni anayasa' konulu panele konuşmacı olarak katılan Zaman gazetesi köşe yazarı Hüseyin Gülerce, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Terörist başı Abdullah Öcalan'ın Sırrı Süreyya Önder aracılığıyla Fethullah Gülen'e selam gönderdiği" şeklinde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine konuşan Gülerce, "Gülen cemaati, hizmet veya gönül hareketi diye bilinen bir hareket. Maalesef bu mesele de pek çok meselede olduğu gibi işin içine de karıştırılıyor. Bunu da Öcalan'ın Milliyet gazetesine sızdırılan tutanaklarında da gördük.

Bence Öcalan, Güneydoğu'da hizmet hareketinin insanımıza yönelik hayır işlerinden herhalde biraz rahatsız olmuş. Böyle hissediyorum ya da bir maksat da var orada. İşin içine Bediüzzaman Hazretlerini de kattı. Fethullah Gülen hakkında da ileri geri laflar etti. Anladığım kadarıyla bu bölgede Öcalan'ın aleyhine büyük bir tepki doğurdu ve heyet 3. kez adaya gittiğinde bu tepki kendisine aktarılınca kendince bir düzeltme ihtiyacı doğdu. Yoksa selam falan gönderdiği yok bence" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Gülerce, akil adamlar tartışmalarıyla alakalı ise, "Kim akil adam? Kime göre akil adam? Gerçekten bu tartışma konusu ancak bu sürecin başarılı olabilmesi için bence her kesimin elini taşın altına sokması lazım. Kürt meselesinin çözümünde objektifliği bilinen, vicdani duruşu bilinen insanların devreye girmesinde fayda var ama bu işi böyle akil adamlarla değil de başka bir isimle de götürmek söz konusu olabilir. İsim önemli değil ama meseleyi bir tarafta İmralı, bir tarafta da hükümet varmış gibi bir havadan çıkarmak bu açıdan faydalı olabilir" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR