Oğlum Bilal Erdoğan dava açacak
Başbakan Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve 17 Aralık operasyonunda adı geçen bakan çocuklarının savcılara dava açacağını söyledi.
GÜNDEM , 14 Şubat 2014 Cuma, 09:53
Oğlum Bilal Erdoğan dava açacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski AK Parti milletvekilleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Ankara Ticaret Odası Congresium'da verilen yemeğe, aralarında eski bakanlar Kemal Unakıtan ve Atilla Koç'un da bulunduğu 22. ve 23. dönemde Meclis'te görev yapan 250'ye yakın isim katıldı.

Erdoğan, yemekte eski görev arkadaşlarından, sahaya inerek yerel seçimler için kendilerine destek vermelerini istedi.

Başbakan Erdoğan'ın, basına kapalı olarak gerçekleştirilen yemekte, 17 Aralık operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, operasyon savcılarının "paralel yapı" olarak tanımladığı grupla hareket ettiğini söyledi. Erdoğan "Oğlum Bilal Erdoğan ve bakanların çocukları savcılara dava açacaklar" dedi.

Başbakan'ın ayrıca "Bana 'uzun adam' diye beddua ediyorlar. 'Bu kadar yıl ediyoruz tutmadı' diyorlar. Halis olsanız bedduanız tutardı" dediği de belirtildi.

17 Aralık operasyonunun "AK Parti'yi değil Türkiye'yi hedef aldığını" söyleyen Başbakan, "Bu birliğimize beraberliğimize yapılmış bir operasyon" ifadelerini de kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR