Öğretmen, ödevini yapmayan çocuğu döverek öldürdü
Bangladeş'de özel bir kursta eğitim gören 10 yaşındaki öğrenci, ödevini tamamlayamadığı için öğretmenden sopayla dayak yedi. Öğrenci kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
DÜNYA , 07 Mart 2018 Çarşamba, 21:44
Öğretmen, ödevini yapmayan çocuğu döverek öldürdü

Bangladeş'in Maymansing şehrinde özel bir kursta eğitim gören 10 yaşındaki öğrenci, eğitmeninin uyguladığı şiddet sebebiyle hayatını kaybetti.

ÖDEVİNİ YAPMADIĞI İÇİN SOPAYLA DAYAK YEDİ

Edinilen bilgiye göre, 10 yaşında olan Tawhidul İslam, kendisine verilen ödevi tamamlayamadığı için öğretmen Aminul İslam tarafından sopayla dövüldü. Hastaneye götürülerek muayene edilen Tawhidul'un doktoru, çocuğun kaburgalarının kırıldığını belirtti.

KURS YETKİLİLERİ AİLEYE HABER VERMEDEN HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Kurs yetkilileri ise, Tawhidul'un ailesine bildirmeden çocuğu hastanede tedavi ettirmeye çalıştı. Ancak zaman geçtikçe Tawhidul daha kötü hale geldi ve ailesine bildirildi. Bu arada, Tawhidul, Maymansing'den daha iyi tedavi için başkent Dakka'ya götürüldü. Hastahanede daha da kötüleşen Tawhidul Pazartesi gecesi Dakka Göğüs Hastanesinde hayatını kaybetti. Hastaneye gelen anne ve baba, hastanede çocuklarının öldüğünü görünce fenalık geçirdi.

ÖĞRETMEN HAKKINDA DAVA AÇILDI

Maymansing polisi, şüpheli eğitmeni gözaltına alırken, Tawhidul'un babası Kayis Mia olayla ilgili olarak öğretmen Aminul İslam'a dava açtı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR