Ölü sanılan bebek hareket etti! Morga...
Kazakistan'da bir bebek dünyaya geldi. Doğumu yapan doktor, yanlışlıkla bebeğin ölü olduğu teşhisini koyup bebeği kayıtlara ölü olarak geçirdi. Bebek bir süre sonra hareket etmeye başladı, ancak doktor bebeğin ölü raporunu değiştirmemek için ebeye bebeği morga koyması için talimat verdi. Talihsiz bebek morgda donarak hayatını kaybetti.
DÜNYA , 22 Ocak 2021 Cuma, 10:23
Ölü sanılan bebek hareket etti! Morga...

Kazakistan'da dünyaya gelen bir bebek, doğumu yapan doktor ve hemşireler tarafından öldürüldü. Ölü olarak kayda geçirdiği bebeğin yaşadığını fark eden doktor, rapor değişmesin diye minik bebeği morgda ölüme terk etti. Başlatılan soruşturma kapsamında, doktor ve ebenin bebeği morga koymadan önce suda boğup öyle morga koyup öldürdüğü ihtimali üzerinde duruldu.

Bebeğin sağ olmasına rağmen tedavi altına almak yerine morga koyma talimatı veren doktor Kuanysh Nysabaev'e mahkeme tarafından 18 yıl hapis cezası verildi. Doktor Kuanysh Nysabaev'ın soruşturma sırasında yetkililere rüşvet teklif ettiği de ortaya çıktı. Doktor Kuanysh'ın yardımcıları olan doktor Askar Kairzhan ve ebe Jamilya Kulbatyrova'ya 15'er ve 16'şar yıl hapis cezası verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR