Ömer Çelik'ten açıklama!
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, son günlerde darbe iması tartışmaları hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM , 30 Nisan 2020 Perşembe, 14:41
Ömer Çelik'ten açıklama!

Çelik, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in TBMM'de yapmış olduğu konuşma esnasında kullandığı ''Saray rejiminin sonu geliyor'' şeklindeki 'darbe' iması içerdiği iddia edilen sözlere sosyal medya hesabı üzerinden çok sert tepki gösterdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in paylaşımları şöyle:

"Yassıada zihniyeti" demokrasiyi felç etmek istediği zaman işe "rejim tartışması" açarak başlar. Seçilmiş hükümeti "rejim" olarak suçlamak bu vahşi zihniyetin ilk adımıdır. Bunlar tüm tarihleri boyunca "demokrasiyi felç etme örgütü" olarak çalıştılar.

Bunlar Türkiye'nin "anayasal rejimi"ni tanımazlar. Tek rejimleri "Yassıada rejimi"dir. O nedenle kendi zihniyetleri dışındaki her seçilmiş hükümeti "rejim" diye tanımlayarak demokrasiyi felç etmek isterler. Bütün tarihleri boyunca bunu yaptılar.

Geçmişte defalarca "rejim krizi" çıkarıp sonra askeri vesayeti ve yargı vesayetini davet ederek "demokrasiyi felç etme örgütü" olarak gizli iktidar sahibi oldular.Kafalarındaki rejimin Türkiye Cumhuriyeti'nin rejimiyle hiç ilgisi yoktur; milli iradeye düşman "Yassıada rejimi"dir.

Bu demokrasi düşmanı zihniyet seçilmiş iradelerin hepsiyle aynı yöntemle kavga etti. "Kutuplaşma olmasın" derken kastettikleri şey, herkesin kendi "Yassıada rejimleri" etrafında hizalanmasıdır. Demokrasiye her saldırının arkasında bunların rejim krizi çıkarma gayretleri vardır...

Hükümetlerimizin ilk dönemlerinde özellikle Milli Eğitim politikalarımızdan dış politikaya kadar her alanı rejim meselesi haline getirmeye çalıştılar. Demokratik siyaseti, rejim tartışması çıkararak boğmak bunların mesleğidir.

Bunlar "kendi tekelci rejimleri" için milli iradeyi gaspetme ustasıdırlar. Sistem tartışmalarını rejim tartışması gibi sunmak klasik metodlarıdır bunların. Kendi zihniyetleri dışındaki her demokratik iradeyi rejim meselesi haline getirerek bu ülkeye çok büyük kötülükler yaptılar.

Bunlar, seçilmiş Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize dönük yine rejim tartışması açarak, "demokrasiyi felç etme örgütü"nü gizli iktidar yapma peşinde koşuyorlar. Biz çok iyi biliriz; bir yerde rejim tartışması açan varsa, arkasında örgütlü kötülük vardır.

Fakat unuttukları bir şey var her zaman. Türkiye Cumhuriyeti rejiminin sahibi millettir. Bu ülkede kimin iktidar olacağına milli irade karar veriyor. Demokrasiyi gaspetme örgütü, Yassıada rejimi ile anılır. Milli irade, Türkiye Cumhuriyeti'nin rejimi ile anılır.

Milletimizin seçtiği Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize "saray rejimi" diyerek yine eski rejim kavgaları peşinde koşanların inandığı tek rejimin "Yassıada rejimi" olduğunu biliyoruz. Milletin vicdanında mahkum olmuş kirli bir anlayış bu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR