Ordu'da sel faciası! 2 ölü 1 kayıp
Ordu’nun Perşembe ilçesinde meydana gelen selde 2 kişi hayatını kaybetti. Selde kaybolan 1 kişi ise aranıyor.
GÜNDEM , 06 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:25
Ordu'da sel faciası! 2 ölü 1 kayıp
Ordu’da etkili olan sağanak yağış sele yol açtı. Sele kapılan 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise aranıyor.

BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ: 2 ÖLÜ, 1 KAYIP

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Perşembe'de 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi kayıp" dedi.
Ordu'nun Perşembe İlçesi'nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok ev ve işyeri sular altında kaldı. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı. 60 yaşındaki Alim Canbulut'tan ise haber alınamadı. Yakınları Canbulut'un bulunması için ekiplerden yardım istedi.

Ordu'da dün etkili olan ve hayatı felç eden sel bugün de Perşembe İlçesi'nde etkisini gösterdi. İlçede etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Kacalı Deresi taştı. Park halindeki bazı araçlar sel sularına kapıldı. Dereye sürüklenmemesi için iş makineleri yardımı ile araçlar bölgeden çekildi. Bazı ev ve iş yerleri sular altında kaldı. Yüksek kesimlerdeki mahallelerde de heyelan meydana geldi.

Tarlacık ve Yumrutaş mahallelerinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar da ekipler tarafından kurtarılarak güvenli bölgeye alındı. Yumrutaş Mahallesi'ndeki Kargıcak deresinın taşması sonucu dere kenarındaki evde mahsur kalan vatandaşlar da kurtarıldı. Fakat yakınları Alim Canbulut'un kaybolduğu bilgisini verdi. Bunun üzerine bölgede belediye, AFAD ve itfaiye ekipleri kaybolan kişinin bulunması için seferber oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR