Orgeneral Özel görevine başlıyor
İki hafta önce prostat rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği bir operasyon sonrası 15 gün süre ile rapor alıp evinde dinlenen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel yarın görevine başlıyor.
GÜNDEM , 24 Mayıs 2015 Pazar, 16:02
Orgeneral Özel görevine başlıyor
Yaklaşık 15 gün önce Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde küçük çapta operasyon geçiren Genelkurmay Başkanı Özel'in tedaviye çok hızlı cevap verdiği ve çalışmaya hazır olduğu öğrenildi. Özel'in tahlil sonuçlarının temiz çıktığı vesağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Orgeneral Özel, geçen yıl temmuzayında da strese bağlı olarak gözündeki zona nedeniyle bir süre GATA'da tedavi gördü.

Orgeneral Özel'in sağlık sorunu gerekçesiyle aldığı 15 günlük rapor süresince Genelkurmaş Başkanlığı'na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet etti. Pazartesi günü Karargah'ta olacak Özel'in, bekleyen ve imzalanması gereken dosya ve evrakları evine istediği dolayısıyla fiilen bugün göreve başladığı kaydedildi. Özel'in ayrıca Ağustos dönemi şura çalışmaları, Suriye, Doğu ve Güneydoğu ile kırsal bölgelerde terör ve seçim güvenliğine ilişkin dosyaların ilk inceleyeceği konular olduğu belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR