Orhangazi'de depreme dayanıksız 3 okul binası yıkılacak
Bursa Valiliği tarafından yapılan kontroller sonucunda depremde risk taşıyabileceği değerlendirilen Orhangazi'deki 3 okul binasıyla ilgili yıkım kararı alındı.
BURSA , 03 Şubat 2020 Pazartesi, 13:12
Orhangazi'de depreme dayanıksız 3 okul binası yıkılacak

Bursa Valiliği, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılacak okulların listesini açıkladı. Listede Orhangazi ilçesinde bulunan Erenler Kız Meslek Lisesi, Atatürk İlköğretim okulunun eski binası ve Sölöz İlkokul binası da yer alıyor.

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada,

"Türkiye, depremselliği yüksek olan bir bölgede bulunmaktadır. Bizlerin önceliği geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlığı ve can güvenliğidir. Öğrencilerimizin güvenli ortamlarda en sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri bizim olmazsa olmazımızdır. Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından eğitim binalarımızda yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde 'deprem tahkik Raporları' sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen binaların yıkılması yönünde karar alınmıştır. Bu kararın, öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitimlerine devam edebilmesi adına alınmış olup; Bu kapsamda 24 eğitim binamız hakkında yıkım kararı alınmıştır. Yıkım kararı alınan eğitim binalarından dokuzu (9) aynı bahçedeki sağlam olan diğer blokta, bunun dışındaki 15 okulumuzda ise, öğrencilerimiz kayıt bölgesindeki en yakın okulda eğitimlerine devam edecektir" denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR