Osmangazi'den dünya rekoru
Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Osmangazili sporcular unutulmaz yurda döndü. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şampiyonları çiçeklerle karşıladı.
BURSA , 28 Haziran 2013 Cuma, 15:30
Osmangazi'den dünya rekoru

Spor tarihine adını altın harflerle yazdıran Osmangazi Belediyespor, dünya, Avrupa ve Balkan olmak üzere yetiştirdiği 38 şampiyon sporcuya her geçen gün yenilerini ekliyor. Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda rekor üstüne rekor kırarak Dünya Şampiyonu olan Osmangazi Belediyespor’un sporcuları Meryem Çanakçı, Songül Konak, Rümeysa Efe ve dünya ikincisi Tuğba Yeni’yi Bursa’ya dönüşlerinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar karşıladı.

Ayağının tozuyla gelen sporcuları çiçeklerle karşılayan Başkan Dündar’a Osmangazi Belediyespor yöneticileri de eşlik etti. Karşılarında Başkan Dündar’ı gören sporcuların mutlulukları ikiye katlandı. Sporcuları tek tek tebrik eden Başkan Mustafa Dündar, “Çocuklarımızı tebrik ediyor, onlarla gurur duyuyoruz. Osmangazi Belediyesi olarak spora verdiğimiz desteğin en güzel ödülü işte bu büyük başarılardır” dedi.
“Dünya şampiyonu olan sporcularımız sadece Osmangazi’yi değil Bursa’yı, Türkiye’yi temsil ediyor” diyen Dündar, ilçeye birçok tesis kazandırdıklarını, ancak bu tesislerin gençlerin kullanması halinde değer kazanacağını vurguladı. Başkan Dündar, “Osmangazi olarak spor tesislerimizde gençlerimizin spor yapmasını istiyoruz, bunun için de spora ciddi yatırımlar yapıyoruz; 46 spor tesisi ile gençliğin ve tüm insanların hizmetindeyiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sporcularımızı her konuda desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ZAFER TURU ATTILAR

Başkan Dündar karşılama töreninin ardından sporcularla birlikte Osmangazi Belediyesi’ne ait üstü açık otobüsle şehir turu attı. Bursa sokaklarını Türkiye ve Osmangazi diye inleten sporcuların coşkusuna vatandaşlar da alkışlarla ve tezahüratla eşlik etti. Eğitimlerini sürdürdükleri Faik Çelik Kız Meslek Lisesi’ne gelen sporcular burada da büyük bir coşkuyla karşılandı. Havaiyi fişekler eşliğinde tek tek isimleri okunarak kürsüye gelen sporcular, hem büyük başarıların keyfini hem de bu başarıyı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede Songül Konak, üç adım atlamada Rumeyza Efe, 100 metre engellide Meryem Çanakçı dünya şampiyonluğunu, cirit atmada da Tuğba Yeni dünya ikinciliğini sırtlayan isimler oldu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR