Osmangazi'den kaçak yapıya balyoz
Osmangazi Belediyesi, kaçak yapılarla mücadeleye hız kesmeden devam ediyor. Belediye ekipleri, Bağlarbaşı, Geçit ve Çukurca mahallelerinde tespit edilen 4 kaçak binayı yerle bir etti.
BURSA , 12 Temmuz 2012 Perşembe, 15:24
Osmangazi'den kaçak yapıya balyoz
 
Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu ekipleri, ilk olarak kaçak yapıldığını tespit ettikleri Geçit Mahallesi Beyaz Sokak üzerindeki 3 katlı binayı yıktı. Çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik tedbiri aldığı yıkımda, üç katlı bina çevrede toplanan vatandaşlar ve bina sahiplerinin gözleri önünde yıkıldı. Zaman zaman gerginliğin de yaşandığı yıkımın ardından ekipler, bu kez Bağlarbaşı Ada Sokak üzerindeki bir binanın çatı katını yıktı. Demir profilden yapılan çatı, Osmangazi Belediyesi sivil savunma ekiplerinin demir kesme makinesi ile kesilerek çökertildi.

Belediye ekipleri, Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki yıkımların ardından Çukurca Mahallesi’nde ruhsatsız yapıldığı belirlenen iki evi daha yerle bir etti. Bina sahipleri ve vatandaşların da izlediği yıkımlarda herhangi bir olay yaşanmazken, belediye yetkilileri, Osmangazi ilçesinde kaçak yapıyla mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirterek, vatandaşları ruhsatsız, kaçak bina yapmamaları konusunda uyardı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR