Osmangazi Köprüsü'nde şaşkına çeviren görüntü
Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın katılımıyla yapılan köprüden ilk araç geçişleri başladı - Bazı araçlar sürücüleri, köprüden ilk geçen olmak için gişelerde uzun süre bekledi.
GÜNDEM , 01 Temmuz 2016 Cuma, 09:09
Osmangazi Köprüsü'nde şaşkına çeviren görüntü
Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada  bulunan Osmangazi Köprüsü'nden ilk araçlar geçmeye başladı. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali  Yıldırım'ın katılımıyla yapılan köprü, bayram sonuna kadar ücretsiz olarak hizmet  verecek. Gece yarısından önce köprüdeki dubalar kaldırılarak turnikelerin  elektronik kısımlarına "ücretsiz" yazısı yazıldı. Köprüyü kullanan araç sürücüler, klakson çalarak geçti. Bazı  sürücüler, köprü girişinde durup "özçekim" yaptı.

Köprüden ilk geçenlerden Yavuz Urgun,  yaptığı  açıklamada, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini belirterek bunun için mutlu ve  gururlu olduğunu söyledi.

Erdoğan, Yıldırım ve emeği geçenlere teşekkür eden Urgun, "Allah,  böyle büyük açılışları devletimize, milletimize nasip etsin. Köprüden ilk  geçenlerden olmak için gişelerde bekledik. Orucumuzu da zaten açılış töreninin  yapıldığı alanda açtık. Gebze'den Altınova'ya 6 dakikada geldik." diye konuştu. Urgun, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini vurgulayarak "Gebze'den  Yalova'ya çay içmek için geçtik. Çayımızı içip sonra geri döneceğiz. 3 saatte  gidip döneceğimiz yolu 12 dakikada katedeceğiz." ifadesini kullandı.

Köprüden otomobiliyle geçen Birol Kaptan da aracının deposunu  Bilecik'te doldurduğunu belirterek "Daha önce de sürekli aynı yolu kullanıyordum.  Şimdi bu yola girdim. Hiç yakıt bile harcamadım. Harika, süper." diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR