ÖSYM Başkanı'ndan YKS paylaşımı
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, hafta sonu YKS'ye girecek öğrenciler için bilgilendirici bir animasyon paylaştı. Aygün paylaşımında, "Gerekli tedbirleri aldık, hazırlıklarımızı tamamladık" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 26 Haziran 2020 Cuma, 09:42
ÖSYM Başkanı'ndan YKS paylaşımı

Üniversite sınavına sadece bir gün kaldı. Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrenci hafta sonu üniversite sınavında ter dökecek. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabında paylaştığı video ile alınan tedbirleri ve kuralları aktardı.

Videoda sınav öncesinde tüm sınav merkezlerimiz dezenfekte edileceği belirtildi. Sosyal mesafeyi korumak için adayların sınava sadece 1 veliyle sınav merkezine gelmeleri istendi...

Ayrıca sınav öncesi maske ve dezenfektan dağıtımı yapılacağı ve isteyenlerin kendi maske ve dezenfektanıyla da sınava girebiliceği vurgulandı.

Sabah oturumlarında saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacakları vurgulandı. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesinin de zorunlu olduğu hatırlatıldı.

Koronavirüs teşhisi konmuş ya da belirtisi olan adayların 444 6796 numaraları telefonu arayarak ÖSYM Başkanlığını bilgilendirmeleri istendi.

Ayrıca Aygün paylaşımında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda gerekli tedbirleri aldık, hazırlıklarımızı tamamladık" ifadelerine yer verdi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR