Otel baskınını yöneten komutan tutuklandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele baskını yöneten Tümgeneral Sönmezateş tutuklandı.
GÜNDEM , 20 Temmuz 2016 Çarşamba, 21:17
Otel baskınını yöneten komutan tutuklandı
Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gözaltına almakla görevlendirilen ve darbe sonrası MİT Müsteşarı olarak adı geçen Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş Muğla’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak İzmir’e gönderildi.

OTEL SALDIRISINI YÖNETMİŞTİ

Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz Cuma gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ınMarmaris'te kaldığı otele yapılan saldırıyla ilgili Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in, 3'üncü helikopterden timlerin baskınını bizzat komuta ettiği ortaya çıkmıştı. Sönmezateş, Ankara Gölbaşı’nda yakalanarak gözaltına alınmıştı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Muğla’ya getirilen Sönmezateş, sorgusunun ardından Savcılığa sevk edildi. Savcılıkta alınan ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Sönmezateş tutuklandı.

Tutuklanan Sönmezateş, tutuklamanın ardından Muğla Adliyesi’nin arka kapısından ekip aracına bindirilerek Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sönmezateş ile birlikte bir Üsteğmen de tutuklandı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

İki darbeci askerin çıkışı esnasında vatandaşlar tepki gösterdi. Sönmezateş ekipler tarafından İzmir’e gönderildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR