Oya Aydoğan'dan geçmişine dair acı itiraf
Türk Sinemasının ünlü ismi, televizyon sunucusu Oya Aydoğan; kimden niçin dayak yedi?..
MAGAZİN , 17 Şubat 2014 Pazartesi, 12:29
Oya Aydoğan'dan geçmişine dair acı itiraf

Oya Oydoğan, evlilikle ilgili düşüncelerinden ailesine kadar bilinmeyen hikayelerini İpek Tuzcuoğlu'na anlattı. Aydoğan "Babam anneme şiddet uygulardı. Artist olduktan sonra beni bile dövdü!" dedi.

Cine5 ekranlarında ‘İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme'nin konuğu Oya Aydoğan'dı. Aydoğan, sinema hayatından, sahne macerasına kadar bilinmeyen hikayelerini anlattı. Toplumdaki kadına şiddet olaylarını da değerlendiren Aydoğan şöyle konuştu: "Kadına şiddetten etkilenmemek mümkün mü? Ben de öyle bir ailede büyüdüm. Babam çok iyi bir adamdı. Ama anneme şiddet uygulardı. Artist olduktan sonra beni bile dövdü!"

ÜNLÜ OLMAMDA ANNEMİN EMEĞİ ÇOK

Ünlü olmasında annesinin büyük rolü olduğunu söyleyen Aydoğan "Annemle dört yarışmaya girdim. En sonunda Ses dergisinin yarışmasında birinci oldum. Hayatımda annem çok önemliydi ama erken yaşta kaybettim. Şöhretimi tam anlamıyla göremedi. Ödüller kazandığımı, iyi filmlerde oynadığımı görseydi keşke..."

CÜNEYT ARKIN'DAN ÖZÜR DİLİYORUM

İlk filmini Cüneyt Arkın'la çeviren Aydoğan, Arkın'a özür borcu olduğunu söyledi: "Artist olmaya kendimi o kadar alıştırmışım ki; üçüncü gün sette Cüneyt Arkın'la kavga ettim. Gençler hadsiz oluyor. Ben de hadsizlik yaptım. Ondan özür diliyorum. Cüneyt Arkın o zamanlar çok ünlüydü; filmleri çok iyi iş yapıyordu. En büyük şansımdı."

FESTİVALCİLER BENİ GÖRMEZDEN GELEMEZ

Altın Portakal'a uzun yıllar davet edilmediğini ve festivali düzenleyenlere kızgın olduğunu anlatan Oya Aydoğan şunları söyledi: "Altın Portakal'a beni çok uzun sene davet etmediler. İlk İbrahim Tatlıses'le çektiğimiz bir filmle gitmiştim. Bu tür yarışmalarda daha çok sanat filmlerine ödül veriyorlar. Ben gişe filmlerinde oynadım. Ama beni bir sanatçı olarak nasıl davet etmezsin! Beni görmezden gelemezsin. Çok kızgınım. Altın Portakal'a ciddi müdahale edilmesi lazım!"

ÇİÇEK İÇİNDE YÜZÜK GELİRDİ

Programda İpek Tuzcuoğlu ve ekibi oyuncuya tektaş yüzük hediye etti. Bu süpriz karşısında çok duygulanan oyuncu, sahneye çıktığı dönemde birçok hayranının jestiyle karşılaştığını anlattı. Aydogan, "Eski Türk filmlerinde çiçeklerin içinde yüzük gelirdi. Bana da bir kere yüzük hediye ettiler" dedi.

BÜLENT'E KÖTÜ SÖZ ETMEDİM

İpek Tuzcuoğlu'nun "Oya Aydoğan denince akla Bülent Ersoy geliyor. Neden?" sorusuna Oya Aydoğan şöyle cevap verdi: "Dostluğumuz çok eskilere dayanıyordu. Yasaklı olduğu dönemlerde yanındaydım. Bir gün kötü bir söz etmedim, saygımı bozmadım. Ama bazen darılırım ona..."

EVLİLİK İSTEMİYORUM

Evlilikle ilgili düşüncelerini anlatan Aydoğan, "Evliliklerim yürümedi ama hiç pişman değilim. İşimde başarılı oldum. O kadar mutlu oldum ki, o defteri kapattım. Uzun süredir hayatıma hiç kimseyi almadım. Evlilik bir kere denenmesi gereken bir şey. Kesinlikle kadere inanıyorum. Allah evlilik istemediğimi biliyor ki; vermiyor" dedi.

milliyet

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR