Ozan 6 ay yok
Ön çapraz bağları kopan tecrübeli futbolcu ameliyat masasına yatacak. Ozan sahalardan en az altı ay uzak kalacak.
BURSASPOR , 17 Ağustos 2013 Cumartesi, 08:46
Ozan 6 ay yok

Geçen sezon kadro dışı kalmasıyla bir süre kulüpten uzaklaşan ardından yeniden döndüğü takımda çalışkanlığı ile dikkat çeken Ozan İpek bu kez sakatlık şoku yaşıyor. Eintracht Frankfurt maçında girdiği ikili mücadele sonrası sakatlanan tecrübeli futbolcunun durumu tam düzelmişken, çapraz bağlarının kopması Yeşil Beyazlı kulüpte moralleri bozdu. Ozan'ın önceki gün İstanbul'da Operatör Doktor Ömer Taşar, ardından da İzmir'de Operatör Doktor Bülent Zeren tarafından yapılan muayenelerinde sağ diz çapraz bağlarının koptuğu teşhis edildi. Kopmanın aşırı yükleme ve zorlanmadan kaynaklandığı ifade edildi.

ESKİ GÜNLERİME DÖNECEĞİM

Ozan'ın önümüzdeki günlerde ameliyat masasına yatacağı bildirildi. Tecrübeli futbolcunun ameliyatının İzmir'de Bülent Zeren tarafından yapılması bekleniyor. Beklenmedik sakatlığıyla ilgili konuşan Ozan İpek, aldığı haberden sonra adeta yıkıldığını söyledi. Ozan, “Yeniden takımıma döndüğüm için çok mutluydum. Formayı kapmak için de çok çalışıyordum. Kampta geçirdiğim sakatlık sonrası aşırı yüklenmeden kaynaklanan böyle bir durum oluştu. Ameliyat olacağım. Sahalardan altı ay uzak kalacağım söylendi ama ben daha çabuk iyileşmek için çabalayacağım. Eski günlerime döneceğim. Bundan kimse şüphe duymasın” dedi. 

Enginsu: En az altı ay oynayamayacak

Ozan İpek'in şok sakatlığından sonra Bursaspor Kulüp doktoru Müjdat Enginsu resmi siteden açıklamada bulundu. Enginsu, “Futbolcumuz Ozan İpek, Avusturya kampımızda Eintracht Frankfurt maçında sakatlanmıştı. Sakatlanmasının ardından geçen 3 haftalık süreçte kendisine çeşitli egzersizler ile adalesinin güçlendirilmesi yönünde antrenmanlar yaptırıldı.  Ancak üçüncü hafta sonunda antrenman esnasında sakatlığı yeniden nüksetti. Yaptığımız klinik kontrollerde daha önce konservatif olarak tedavi edilmeye çalışılan ön çapraz bağın 13.08.2013 tarihinde yapılan artroskopi sonucunda tek demetinin tamamen kopuk olduğu tespit edildi. Kendisine ön çapraz bağının tamir edilmesi için ameliyat önerdik. Ameliyatın ardından Ozan'ın en erken 6 ay sonra sahalara dönmesini bekliyoruz” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR