Ozan menajer kurbanı mı?
Şampiyonluktaki katkısıyla 'kuş avcısı' lakabı takılan tecrübeli oyuncu için takıma kazandırılmak yerine pazarlanma stratejisi uygulanması, sıkıntıyı doruk noktaya taşıdı.
BURSASPOR , 18 Ekim 2012 Perşembe, 08:38
Ozan menajer kurbanı mı?

Yeşil Beyazlı kulüpte 6.sezonunu geçiren ve Ozan İpek ismini Bursaspor'da oynadığı futbolla duyuran tecrübeli oyuncunun kadro dışı kalmasının ardında menajeri Engin Kırkpınar'ın tutumu ön plana çıkıyor. Son olarak basına; "Bursaspor kulübünün kararını bekliyoruz. Ona göre hareket edeceğiz" diyen Kırkpınar'ın Beşiktaş kulübüne karar açıklanmadan Ozan İpek'i teklif ettiği Samet Aybaba'nın sözleriyle açığa çıkmıştı.

Volkan'ın da temsilcisiydi
Geçen sezon başında Volkan Şen için Trabzonspor ile konuşan ancak yine basına 'Volkan'ın menajerliğini bıraktım" ifadesini kullanan Engin Kırkpınar, daha sonraki günlerde futbolcuyu kendi elleriyle Trabzon'a götürmüştü. Bursaspor'da kaptanlığa kadar yükselecek duruma gelen Ozan konusunda da menajerinin tutumu farklıydı.

Okan'da da yaşanmıştı
Ozan'ın temsilcisi, futbolcuyu takıma kazandırmaktan çok pazarlama stratejisini düşünmesiyle de yine ön plana çıktı. Bursaspor kulübü ise başta zamanının gol kralı Okan Yılmaz olmak üzere birçok dönemde bu tür olaylar yaşamıştı. O dönemde Okan'ın Marsilya'ya gitme durumu ortaya çıkmış ve menajeri sebebiyle Okan'ın Yeşil Beyazlı kulüple ipleri kopmuştu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR