"Özür gelene kadar grupta olmayacağız"
Türkiye - Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubunun AK Parti üyeleri, gruptan istifa etti.
GÜNDEM , 15 Mart 2017 Çarşamba, 17:29
"Özür gelene kadar grupta olmayacağız"

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu'nun AK Parti'li üyelerinin, istifa ettiğini belirterek, "Özür gerçekleşene kadar Dostluk Grubu'nda bulunmayacağız." dedi.

BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ AÇIKLAMA YAPTI

Elitaş, konuyla ilgili açıklamada, Türkiye ile Hollanda arasında ortaya çıkan diplomatik kriz sonrasında, Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı "istenmeyen kişi" ilan ederek, sınır dışı etmesi, konsolosun gözaltına alınması ve Hollanda'nın Türk siyasetçilerine yaptığı diplomatik nezaketsizlik ve çirkinlik sonucunda, AK Parti'li üyelerin Türkiye - Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu'ndan istifa ettiğini bildirdi.

Mustafa Elitaş, Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler düzelinceye ve Türkiye'ye karşı yapılan bu çirkin tavrın giderilmesi için yapılması gereken bütün işlemler ve özellikle de özür gerçekleşene kadar, AK Parti'li üyelerin Dostluk Grubu'nda bulunmayacaklarını kaydetti.

MHP'Lİ VEKİLLERDE İSTİFA ETTİ

AK Partili vekillerin, TBMM Türkiye - Hollanda Dostluk Grubu'ndan istifa etmelerinden sonra MHP'li vekiller de istifa etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, söz konusu kararı Twitter'dan duyurdu:

"Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk grubu üyesi MHP milletvekilleri bu görevlerinden istifa etmişlerdir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR