Pakistan'dan bir acı haber daha: 19 kişi öldü, 50 kişi yaralandı
2 gün önce seyir halindeki yolcu treninin vagonunun yerinden çıkması nedeniyle 62 kişinin yaşamını yitirdiği Pakistan'dan kahreden bir haber daha geldi. Belucistan eyaletinde, güneydeki Sindh eyaletinden dönen ve Sufi hacıları taşıyan otobüsün devrilmesinin ardından en az 19 kişi yaşamını yitirirken, 50 kişi ise yaralandı.
DÜNYA , 11 Haziran 2021 Cuma, 10:50
Pakistan'dan bir acı haber daha: 19 kişi öldü, 50 kişi yaralandı

Pakistan'ın güneybatısında Sufi hacıları taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu en az 19 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi de yaralandı.

YARALILAR ÇEVREDEKİ HASTANELERE KALDIRILDI

Kazanın, Belucistan eyaletinin Khuzdar kentinde meydana geldiği aktarılırken, polis yetkilisi Hafeez Ullah Mengal, ölü ve yaralıların çevredeki hastanelere kaldırıldığını söyledi.

OTOBÜSÜN AŞIRI HIZLI OLDUĞU KAYDEDİLDİ

Güneydeki Sindh eyaletinden dönen otobüsün aşırı hızlı olduğu, sürücünün virajı alamaması sonrası devrilerek şarampole yuvarlandığı kaydedildi.

TREN KAZASINDA 62 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Pakistan'ın Sindh eyaletinin Gotki bölgesinde iki gün önce, sabah saatlerinde seyir halindeki yolcu treninin vagonu yerinden çıkmış, ray üzerinde sürüklenen vagon karşı yönden gelen başka bir yolcu trenine çarpmıştı. Bu felakette 62 kişi vefat ederken, 100'den fazla insan da yaralanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR