''Para bozdurma'' bahanesiyle dolandırıcılık iddiası
Eskişehir, Denizli, Bursa, Manisa ve Balıkesir'de ''para bozdurma'' bahanesiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şüpheli, yaklaşık 450 bin araç incelenerek Eskişehir'de gözaltına alındı.
GÜNDEM , 21 Temmuz 2012 Cumartesi, 14:58
''Para bozdurma'' bahanesiyle dolandırıcılık iddiası

 

Alınan bilgiye göre, Eskişehir'de birkaç esnaf, komşu dükkandan gelip 200 lira bozdurması gerektiğini ancak acelesi olduğunu ve bozduracağı parayı daha sonra göndereceğini söyleyerek kendilerinden para alan şüpheli tarafından dolandırıldıkları iddiasıyla polise başvurdu.

Polisin yaptığı araştırmada, Metin Ş. (49) adlı şüphelinin, dolandırıcılık amacıyla esnaf dükkanlarına girmeden önce uzak bir alana aracını park ettiği ve üzerine iki kat gömlek giydiği, dükkandan ayrıldıktan sonra üstteki gömleği çıkarıp aracıyla kentin kalabalık olmayan mahallelerine gittiği belirlendi.

Şüphelinin aracının plakası ve özelliklerine ilişkin bilgileri tespit eden polis, yaklaşık 450 bin aracı inceledikten sonra Eskişehir'de durdurduğu araçta, Metin Ş'yi gözaltına aldı.

Denizli ile Bursa'nın İnegöl, Manisa'nın Salihli ve Balıkesir'in Susurluk ilçelerinde de aynı yöntemle dolandırıcılık yaptığı ve Eskişehir'de 14 ayrı dolandırıcılık suçundan poliste kaydı bulunduğu belirlenen Metin Ş, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

 

AA

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR