Pedofil skandalına bir bakan da karıştı
İngiliz Daily Mirror gazetesi Tony Blair’in bir bakanının pedofil skandalına karıştığını ve olayın örtbas edildiğini duyurdu. Haberde, Brixton’daki bir çocuk bakım evinin pedofiller tarafından kullanıldığı ve bu evi ziyaret eden pedofiller arasında bir bakanın olduğu ileri sürüldü.
DÜNYA , 28 Nisan 2014 Pazartesi, 18:04
Pedofil skandalına bir bakan da karıştı

Bu evin hüküm giyen bir pedofil tarafından kullanıldığını ortaya çıkaran Daily Mirror, Tony Blair hükümetinde görevli bir bakanın çocuk seksi taciziyle ilgili olarak şüpheli kişi olarak isminin verildiğini yazdı. Eski Sosyal Hizmetler Müdürü, polise 80 yaşlarındaki bu kişinin 1980’lerin başında akşamları bu çocuk bakım evini ziyaret ettiğini haber verirken ikidardaki güçlü birinin bu olayı örtbas ettiğine inandığını söyledi. Devletin şüpheli bakanı koruduğunu vurgulayan Daily Mirror, dosyayı kimin kapattığının soruşturulmasını istedi.

Sabıkalı pedofil Michael Carroll’un Angell Road’daki evi yönettiği anlaşıldı. Daily Mirror gazetesinin 16 ay süren araştırması sırasında ele geçirdiği belgelerde, bir pedofiller grubunun bu evde çocukları taciz ettiği ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten tecrübeli dedektif Clive Driscoll’un ise görevinden uzaklaştırıldığı anlaşıldı. 1998 yılında polise haber veren eski müdürlerden birinin “Soruşturmayı Scotland Yard neden durdurmakta acele etti? Bence iktidardaki nüfuslu birisi bu politikacının soruşturulmasını istemedi” diye konuştuğuna dikkat çekildi.

Haberde Tony Blair’in pedofil bakanının ismi verilmedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR