PKK'nın kaçırdığı öğretmen için dua edildi
Tunceli'de PKK'lı teröristlerce kaçırılan ve terör örgütüne yakın internet sitelerinde şehit edildiği iddia edilen 23 yaşındaki İlkokul öğretmeni Necmettin Yılmaz için memleketi Gümüşhane'nin Torul İlçesi'nde cuma namazı sonrasında dua edildi. Tunceli Valiliği ise dün yaptığı açıklamada bu konuda elde bulgu olmadığını, öğretmenin kurtarılması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.
GÜNDEM , 23 Haziran 2017 Cuma, 15:41
PKK'nın kaçırdığı öğretmen için dua edildi

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi Çiftçibaşı Köyü İlkokulu'nda geçen hata öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra bayram tatili için Gümüşhane'ye gitmek için otomobiliyle yola çıkan öğretmen Necmettin Yılmaz, Tunceli- Pülümür karayolunda teröristler tarafından kaçırıldı.

PKK'lı teröristler tarafından öğreten Nurettin Yılmaz'ın öldürüldüğü iddia edildi. Tunceli Valiliği yaptığı açıklamada bu konuda elde bulgu olmadığını, öğretmenin kurtarılması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

CUMA NAMAZI SONRASI DUA EDİLDİ

Gümüşhane'nin Torul İlçesi'nde öğretmen Necmettin Yılmaz'ın akıbetiyle ilgili haber bekleyen hemşerileri, bugün Merkez Cami'de onun için dua etti.

Cuma namazı sonrasında Kuran okunmasının ardından Müftü Hasan Değirmenci, öğretmen Yılmaz'ın ailesine kavuşması için dua etti. Türk bayrakları taşıyan, 'Yanındayız, gönlümüzdesin. Torul seninle' yazılı pankart açan kalabalık da duaya eşlik etti.

Kaçırılan öğretmenin camide duaya katılanÿağabeyiÿAhmet Yılmaz'ı da vatandaşlar teselli etmeye çalıştı.

BABA, OĞLUNUN YAŞADIĞI YÖNÜNDE BİLGİ ALMIŞ

Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, dua sonrası yaptığı açıklamada öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ailesine kavuşmasını beklediklerini söyledi. Öğretmenin babası Halit Yılmaz'ın oğlunun yaşadığına ilişkin bilgi aldığını anlatan BaşkanÿKöroğlu,şunları söyledi:

"Bu olayla ilgili son günlerde ne hikmetse sosyal medya, 'Öğretmenimiz şehit edildi' diye çalkalandı. Güvenilir tek kaynak devletimiz olmalı. Öğretmen kardeşimizin babası Ankara'da bazı sivil toplum kuruluşları ile görüşüyor. Bu görüşmelerde, ismini belirtemedi ama evladının hayatta olduğu yönünde bilgi aldığını söyledi. Kardeşimiz için dua ettik. İnşallah bayram sabahı ailesine kavuşur ve güzel bir bayram olur. Biz de bunun mutluluğunu yaşarız."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR