PKK o hain için taziye çadırı kurmuş
PKK, Kayseri'deki hain saldırıyı yapan terörist Kasım Yıldırımçakar'ın 2 yıl önce öldüğünü söyleyip, taziye çadırı kurdurmuş.
GÜNDEM , 21 Aralık 2016 Çarşamba, 17:51
PKK o hain için taziye çadırı kurmuş
Kayseri'de geçen cumartesi günü Komando Tugayı'ndan çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araçla hain saldırıyı yaptığı belirtilen PKK'lı terörist Kasım Yıldırımçakar'ın, Van'ın Özalp İlçesi'ne bağlı Sarıköy Mahallesi'nde oturan baba evinde bu sabah jandarma arama yaptı. Teşhis için aile fertlerinden DNA örneği alınırken, terör örgütü PKK'nın 2 yıl önce Kasım Yıldırımçakar'ın öldüğünü söyleyip, taziye çadırı kurdurduğu ortaya çıktı.

HAİN SALDIRIDA 14 ASKER ŞEHİT OLDU, 55 KİŞİ YARALANDI

Kayseri'de geçen cumartesi günü Komando Tugayı'ndan çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen ve 14 askeri şehit eden, çoğu asker 55 kişinin yaralanmasına neden olan PKK'lı teröristin Özalp nüfusuna kayıtlı Kasım Yıldırımçakar olduğu belirtilmesi üzerine jandarma harekete geçti.

JANDARMA, AİLENİN EVİNE OPERASYON DÜZENLEDİ

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinde jandarma, Yıldırımçakar ailesinin oturduğu Özalp İlçesi'ne 7 kilometre uzaklıktaki Sarıköy Mahallesi'ne gitti.

3

DNA TESTİ YAPILACAK

Terörist Kasım Yıldırımçakar'ın Sarıköy Mahallesi'ndeki babasının evinde kapsamlı arama yapan jandarma, evde kullanılan cep telefonlarına ve bazı belgelere incelenmek üzere el koydu. Teröristin kimlik tespitinin kesinleşmesi için babası İsmail Hakkı Yıldırımçakar ve aile fertlerinden DNA testi için örnek alınacağı da belirtildi.

PKK, SALDIRIYI DÜZENLEYEN TERÖRİST İÇİN 2 YIL ÖNCE TAZİYE ÇADIRI KURDURMUŞ

Olayın duyulmasının ardından Sarıköy Mahallesi'nde oturanlar büyük bir şok yaşadı. Mahalle sakinleri, PKK'nın 2 yıl önce terörist Kasım Yıldırımçakar'ın öldüğünü bildirdiğini ve mahallede taziye çadırı bile kurulduğunu söyledi. Adlarının açıklanmasını istemeyen köylüler, "PKK'dan öldüğü haberi geldi. O zaman taziye çadırı bile kurduruldu ama nedense cenazesi gelmemişti" dedi.

Güvenlik birimleri, bu yöntemle terörist Kasım Yıldırımçakar'ın nüfus kaydından düşürülüp aranmamasını sağlamanın amaçlandığını değerlendiriyor.

AK PARTİLİ İLÇE BAŞKANI: SOYADIMIZI DEĞİŞTİRECEĞİZ

AK Parti Özalp İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar da soyadı benzerliği nedeniyle sıkıntı yaşadığını söyledi. Başkan Yıldırımçakar, teröristle bir akrabalıklarının olmadığını belirterek, "Özalp'te Yıldırımçakar soyadını taşıyan çok aile var. 3 ayrı mahallede bu soyadı taşıyan aileler yaşıyor. Teröristin soyadımızı taşımasından çok, Özalpli olması bizi üzmüştür. Biz her zaman terörün karşısında olduk. Özalp halkı da bu konuda çok üzgün. Biz uzun zamandır bu soyadını değiştirmeyi istiyorduk. Bu olaydan sonra soyadımızı değiştirmeye tam olarak karar verdik" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR