Plastik dükkânında çıkan yangında trilyonlarca zarar
Edremit’te henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı plastik dükkanında yangın çıktı.
GÜNDEM , 31 Temmuz 2012 Salı, 00:44
Plastik dükkânında çıkan yangında trilyonlarca zarar

Saatlerce süren yangında can kaybı yaşanmazken büyük maddi zarar olduğu öğrenildi. Edremit‘te plastik satış ve depolama mağazasında çıkan yangın, kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Çanakkale-İzmir karayolu Cennet Ayağı mevkisinde bulunan; plastik şezlong, masa, sandalye, su depoları, mutfak malzemeleri ve tabak gibi on binlerce ürünün satıldığı ve depolandığı mağazada, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yanıcı eşyalar olan dükkanda alevlere müdahale etmeye çalışan itfaiye ekipler, işyeri sahipleri ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yangın devam ederken takviye ekipler istendi. Yangına, Edremit Belediyesi’nin itfaiye araçlarının yanı sıra çevre ilçe beldelerinden çok sayıda itfaiye ekibi, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait ekipler müdahale etti.

Çok büyük zararın olduğu yangında işyeri sahipleri şoka girdi. İşyeri sahiplerinden Remzi Elmas,”Yüzbinlerce zarar var. Henüz neden çıktığını bilmiyoruz. Ancak atılan bir sigara izmaritten çıktığını sanıyoruz. İçerde yanıcı maddelerin olmasından dolayı yangına müdahale zorlaştı."dedi. Edremit Kaymakamı Osman Tunç’da yangını yakından takip etti. Tunç, yaptığı açıklamada henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıkmış, tüm birimlerimiz seferber oldu. Amacımız en az zarardan dönmek. Ancak içerde yanıcı maddelerin olmasından dolayı ekipler zorluk çekiyor.

Onlarca itfaiye ekiplerinin katıldığı yangın kısmen de olsa kontrol altına alınırken Balıkesir Çanakkale yolu yangın esnasında kapatıldı. Daha sonra polis ekiplerinin müdahalesiyle trafik kontrollü olarak trafiğe açıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR