PlayStation ve Xbox arasındaki rekabet kızışıyor
Sony, PlayStation 4 ile yaptığı yolculuktan memnun olduğunu açıkladı. Teknoloji şirketi, bulut tabanlı abonelik hizmeti PlayStation Now için bir rapor yayımladı: Bu raporda PlayStation Now abone sayısı hakkında bilgiler mevcut.
TEKNOLOJİ , 19 Mayıs 2020 Salı, 23:00
PlayStation ve Xbox arasındaki rekabet kızışıyor

Sony PlayStation 4 ile mutlu! İşte PlayStation Now abone sayısı

Birkaç gün önce bir PSN hatası ile birçok kullanıcıyı endişelendiren Sony, bu hatanın giderildiğini açıklamıştı. Corona virüsü yüzünden evinde vakit geçiren kişiler, bulut tabanlı platformlara daha çok ilgi göstermeye başladı.

Sony'nin CEO'su ve Başkanı Kenichiro Yoshida, bugün düzenlediği bir toplantıda PlayStation'ın servisleri hakkında konuştu. Başkan Yoshida, bu konsolun hem fiziksel hem de yazılımsal ürünlerini övdü.

Mart 2019 dönemi ile Mart 2020 dönemi arasında bir karşılaştırma yapan Yoshida, PlayStation Now hizmetinin toplam kaç aboneye sahip olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada Now hizmetinin 2.2 milyon aboneye ev sahipliği yaptığı ifade edildi.

Geçen yıl yaklaşık 1 milyon aboneye sahip olan PlayStation Now, 1.2 milyondan daha fazla abone kazandı. Bu başarının Ekim 2018'de alınan bir karar ile bağlantılı olduğu söyleniyor. Zira Sony o dönemde kendi abonelerine PlayStation Now aracılığı ile oyun indirme sisteminin kapılarını açtı. Böylece oyuncuların isteği gerçekleşti.

Japonya merkezli şirket bu yöntemin daha istikrarlı bir PlayStation deneyimi sunduğunu düşünüyor. Buna ek olarak Sony, Ekim 2019'da abonelik ücretlerinde %50 oranında bir indirim yapmıştı. Peki Xbox One'ın Game Pass hizmeti ne durumda?

Bu sonuçlar etkileyici olsa da PlayStation Now hizmetinin Game Pass ile henüz aynı seviyede olmadığı görülüyor. Xbox Game Pass'in 10 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Bu ikilinin arasındaki rekabetin az da olsa kızıştığı anlaşılıyor ancak kıran kırana bir mücadele için henüz uygun şartların oluşmadığı ortada.

Bunların dışında PlayStation Plus'ın en son 41.5 milyon aboneye sahip olduğu açıklanmıştı. Xbox Live ise 90 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR