Polis panzeri eve girdiı: 2 çocuk yatağında can verdi
Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde dün gece zırhlı polis panzerinin bir eve çarparak girmesi sonucu, yataklarında uyuyan 2 kardeşin ölümüne neden oldu. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.
GÜNDEM , 04 Mayıs 2017 Perşembe, 14:51
Polis panzeri eve girdiı: 2 çocuk yatağında can verdi

Silopi Karşıyaka Mahallesi 715'inci sokakda dünsaat 23.50'de meydana gelen olayda, zırhlı polis panzeri belirlenemeyen bir nedenle, Mesut Yıldırım'ın evine çarparak içeri girdi. Girdiği odanın karşı tarafına kadar giden polis panzeri, duvar ve kolonları yıkarken, içerde yatakta uyuyan 7 yaşındaki Muhammet ve 6 yaşındaki Furkan kardeşlerin ölümlerine neden oldu.

Olayın duyulmasının ardından kaza bölgesine çok sayıda çevik kuvvet polisi sevkedildi. Ezilme sonucu can veren 2 kardeşin cenazeleri Silopi Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Hastane morgunda yapılan otopsi ardından 2 kardeş, toprağa verilirken, baba Mesut Yıldırım Hz. Osman Camii'nde kurulan taziyede, başsağlığı dileklerini kabul etti.

Mahalle sakinleri polis panzerini kullanan kişinin alkollü olduğunu öne sürerken, yetkililer iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Kazaya neden olan polis panzerinin MHP İlçe Binası'nı korumakla görevli olduğu belirtildi. Cumhuriyet Savcılığı, 2 çocuğun ölümüne neden olan kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR